شهروندان بیماران نیازمند خون را در تابستان فراموش نکنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: با فرا رسیدن فصل گرما و شروع سفرهای تابستانی نیاز به مراجعه مردم و اهدای خون در سمنان بیشتر احساس می‌ شود.

اسفندیار عزیزی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: آغاز فصل تابستان و سفرهای تابستانی، نیاز مشارکت مردم با مراکز انتقال خون را بیش از گذشته افزایش می دهد.

وی ادامه داد: شهروندان سمنانی قبل از آغاز سفرهای تابستانی، اهدای خون به نیازمندان را فراموش نکنند.

عزیزی با بیان اینکه بیماری ها، عمل های جراحی و حوادث، نیاز به خون به منظور توزیع بین بیمارستان ها و مراکز درمانی را در فصل تابستان بیشتر می کند، گفت: بیماران نیازمند به خون، زندگی خود را مدیون اهداکنندگان خون به ویژه اهداکنندگان مستمر هستند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان ادامه داد: داوطلبان اهدای خون باید حداقل ۱۸ و حداکثر ۶۰ سال و حداقل ۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از مشارکت مردم، بر استمرار امر خداپسندانه اهدای خون تاکید کرد و گفت: تمام پایگاه های ثابت در استان سمنان آماده دریافت خون از شهروندان، مسافران و گردشگران هستند.

عزیزی، از شهروندان خواست با اهدای خون در فصل تابستان به منظور جلوگیری از کاهش ذخایر خون برای تامین نیاز بیماران همچون گذشته با انتقال خون مشارکت فعال داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: سمنان، به همت شهروندان نوع دوست خود، استانِ پیشتاز کشور در اهدای مستمر خون است.

استان سمنان از نظر شاخص اهدای خون به ازای هر یک هزار نفر و داشتن بالاترین تعداد اهداکننده مستمر در کشور رتبه نخست را داراست.

۷۳۴۲ م / ‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط