۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1049
کد خبر: 83367678
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۷۶ هزار نفر در سینماهای آذربایجان شرقی فیلم تماشا کردند

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال گذشته ۵۷۶ هزار نفر با رفتن به سینماهای آذربایجان شرقی به تماشای فیلم های اکران شده پرداختند.

به گزارش ایرنا، محمد محمدپور روز دوشنبه در مراسم افتتاح سینما آزادی و بزرگداشت جواد درخشان هنرمند پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر استان با اشاره به اینکه مردم طالب سالن سینما و فیلم باکیفیت هستند، افزود: با توجه به رونق سینماهای استان هم اکنون تولید فیلم و اکران آن هم برای مخاطب و هم برای سرمایه‌گذار توجیه فرهنگی و اقتصادی دارد.

وی با بیان اینکه مخاطب سینما از کار با کیفیت و سالن سینمای استاندارد استقبال می‌کند، اظهار داشت: فروش ۳۲ میلیارد ریالی سینماهای استان در سال گذشته دلیلی بر این مدعاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در سال‌های اخیر بخش خصوصی حضور برای احداث و تجهیز سینماها علاقه مند شده است و در این راستا امسال، سال خوبی برای تولید فیلم و رونق سینماهای استان است.

محمدپور، با اشاره به آغاز به کار سینما آزادی به عنوان بیست و چهارمین سینمای استان، ادامه داد: در زمان کنونی ٢٤ سالن سینمایی با ۸ هزار و ١١٧ صندلی در شهرستان‌های استان شامل تبریز، ملکان، مراغه، بناب، عجب شیر، میانه، مرند، شبستر و اهر وجود دارد و در شهرستان‌های اسکو، هشترود، چاراویماق و جلفا نیز سینمای سیار راه اندازی شده است.

وی از راه‌اندازی چندین سینمای ثابت و سیار در سطح استان در سال جاری خبر داد و یادآوری کرد: در سال‌های اخیر با تشکیل انجمن‌های مختلف با محوریت فیلم و سینما و اهتمام اهالی سینما جشنواره‌های متعددی در حوزه فیلم برگزار شده و فضای مناسب رقابتی و تولید اثر در استان در این حوزه ایجاد شده است.

محمدپور، «جواد درخشان» را هنرمندی پیشکسوت و مردمی دانست و افزود: تکریم و بزرگداشت هنرمندان و اصحاب فرهنگ از رویکردهای مهم این اداره کل است و تلاش می‌شود این روند تقویت شده و استمرار یابد.

وی با اشاره به اهمیت تجلیل و تکریم هنرمندان گفت: شکوه و کرامت کشور با هنر و فرهنگ است و هنرمندان و اصحاب فرهنگ به عنوان آفرینندگان این شکوه باید تکریم شوند.

درخشان متولد ۱۳۲۷ تبریز بوده که فعالیت خود را از سال ۱۳۴۷ در تهران آغاز کرده و مدت ۸ سال عضو پیوسته خانه سینمای تهران است.

فعالیت در تلویزیون تبریز از سال ۱۳۶۴ و بازی در فیلم‌های نیمه پنهان ماه، آینه و خاکستر، دخیل پرنده باز کوچک، سوداگر، سارای و تولد یک پروانه از فعالیت‌های بارز این هنرمند تبریزی است.

وی برای بازی در فیلم‌های تولد یک پروانه، پرنده باز کوچک و دخیل در جشنواره‌های تورونتو ایتالیا، مصر، آلمان و استرالیا تقدیر شده است.

سینما آزادی در دهه ٤٠ در تبریز تاسیس شد و بعد از چند سال تعطیلی، فعالیت خود را دوباره از سر گرفته و با برخورداری از دستگاه پخش با سیستم لیزری، صدای مطلوب، سالن زیبا با شیب مناسب و مبلمان تازه و راحت و سالن انتظاری که مزین به عکس‌های مشاهیر آذربایجان از معیارهای روز سینمای کشور برخوردار است.

۸۰۲۳/‏۵۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =