۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83367674
۰ نفر
خوزستان ۹هزار و ۳۰۰ معلم در مهر امسال کمبود دارد

اهواز - ایرنا - سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مهر امسال با کمبود ۹ هزار و ۳۰۰ معلم در مدارس خوزستان روبه رو هستیم و باید در مدت باقی مانده تا بازگشایی مدارس برای تامین این تعداد کمبود معلم فکری شود.

به گزارش ایرنا مهدی رفیعی روز دوشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: اگر هفت هزار و ۴۰۰ معلم حق التدریس در سال‌های ۹۴ تا ۹۶ در خوزستان جذب نمی‌شدند مهر امسال با کمبود ۱۶ هزار و ۷۰۰ معلم روبه رو بودیم.

وی گفت: با توجه به برخی امتیازات که به خوزستان داده شده از جمله پرداخت حق مناطق جنگی، میزان انتقالی معلم‌ها و فرهنگیان از این استان امسال ۴۲.۷ درصد کاهش یافته است با این وجود همچنان با کمبود معلم روبه رو هستیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: خرداد پارسال (ف ص نق و انتقال فرهنگیان) ۷۷۴ نفر فرهنگی از خوزستان درخواست انتقال دادند که این رقم در خرداد امسال به ۳۳۱ نفر کاهش یافته است.

وی گفت: اگر روند بازنشستگی و انتقال نیروهای فرهنگی به خارج از خوزستان به همین شکل ادامه یابد آموزش و پرورش تا پنج سال آینده با کمبود شدید نیروی انسانی روبه رو خواهد شد.

رفیعی ادامه داد: لازم است که با همکاری نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و استانداری برای جذب معلم در خوزستان به طور سالانه برنامه‌ای در نظر گرفته شود تا مشکل کمبود نیرو در استان تا حدودی حل شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به شاخص‌های آموزش و پرورش در خصوص تعلیم و تربیت دانش آموزان بیان کرد: متأسفانه به دلیل پر رنگ شدن برخی شاخص‌ها مثل کنکور و نمرات امتحانات نهایی از برخی شاخص‌ها که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش وجود دارد دور شده ایم.

وی درادامه با اشاره به عملکرد انجمن اولیا ادامه داد: متأسفانه عملکرد انجمن اولیا مناسب نبوده است و مشارکت و همکاری مناسبی با مدارس نداشته اند؛ رؤسای انجمن‌ها باید مطالبه گری را یاد بگیرند و مدارس نیز باید پاسخگوی مطالبات انجمن اولیا باشند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به دیگر اهداف این اداره کل مبنی بر ارتقای کیفیت آموزشی بیان کرد: متاسفانه افت تحصیلی بیشتر در مدارس مناطق محروم است به همین دلیل باید تمرکز بر کیفیت آموزشی را در مناطق محروم داشته باشیم.

وی گفت: باید این موضوع را مد نظر داشته باشیم که عدالت آموزشی در مدارس مناطق محروم در مقایسه با مدارس شهری چقدر رعایت می‌شود این موضوع بسیار مهم است که باید بررسی شود.

آغاز فعالیت هزار پایگاه اوقات فراغت از دهم تیر

معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نیز بیان کرد: از دهم تیر جاری فعالیت یک هزار پایگاه اوقات فراغت در خوزستان آغاز می‌شود.

محمود معزی گفت: پارسال ۴۰ هزار دانش آموز در کانون‌های اوقات فراغت ثبت نام کردند و امسال پیش بینی می‌شود ۸۰ هزار دانش آموز در این پایگاه‌ها ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: ۲۵ رشته ورزشی و ۵۰ رشته مختلف هنری در این پایگاه‌های اوقات فراغت امسال برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است.

معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه دانش آموزان چهار سال از دوره تحصیل خود را در اوقات فراغت هستند گفت: آموزش مهارت و کارآفرینی را باید در تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان مد نظر داشت.

اعطای سهمیه استفاده ازپایگاه اوقات فراغت به دانش آموزان مناطق سیل زده خوزستان

معزی بیان کرد: دولت به ۴۴۰ نفر از دانش آموزان مناطق سیل زده خوزستان سهمیه استفاده از پایگاه‌های اوقات فراغت داده است که از استانداری تقاضا داریم این تعداد سهمیه را در این مناطق افزایش دهد.

وی گفت: مناطق سیل زده دچار محرومیت زیادی شدند و دانش آموزان این مناطق برای شرکت در کلاس‌های اوقات فراغت نیاز به حمایت دارند.

معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: پایگاه‌های اوقات فراغت نیاز به حمایت و تامین تجهیزات دارند به عنوان مثال به تامین ۲۰۰ کولر برای این پایگاه ها در خوزستان نیاز است.‌

۷۱۵۸ / ‏‬ ۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =