کارگروه راه‌اندازی سازمان نظام معلمی تشکیل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش از تشکیل کارگروه راه‌اندازی سازمان نظام معلمی کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه آموزش‌وپرورش، علی عسکری درباره تشکیل کارگروه راه اندازی سازمان نظام معلمی کشور اظهار کرد: کارگروه راه‌اندازی سازمان نظام معلمی کشور از نوع سازمان نظام‌مهندسی و سازمان نظام پزشکی در کمیسیون آموزش و تحقیقات فعال‌شده است.

وی افزود: این کارگروه با همکاری مشترک دولت، مجلس و تشکل‌های معلمان سعی می‌کند در آینده این سازمان صنفی برای پیگیری مجموع مطالبات و انجام برنامه‌های قانونی و به‌حق معلمان کشور راه‌اندازی شود. این سازمان در انسجام‌بخشی به کار و رسالت معلمان به‌ویژه اعتلای فرهنگ‌سازمانی بسیار مؤثر است.

عسکری ادامه داد: آموزش‌وپرورش در قالب طرح مدرسه باید عوامل مهم انگیزشی و انبساط خاطر همه معلمان را فراهم کند و در این مرحله اولین گام پرداخت معوقه‌های معلمان در قالب کارگروه مشترکی است که مورد توافق دولت و کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار گرفته است. گام بعدی انجام طرح جامع رتبه‌بندی معلمان است که بودجه اولیه آن تخصیص یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =