۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83367661
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۵ مورد خلع ید از زمین‌های ملی انجام شد

قزوین - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور گفت: نیروهای این یگان سال گذشته ۳۰۵ مورد خلع ید از اراضی ملی در کشور انجام دادند و جلوی گسترش پدیده زمین خواری را گرفتند.

سرهنگ جواد خردمند ظهر دوشنبه در حاشیه آئین معارفه فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته همچنین ۲۷۹ مورد قلع و قمع انجام و ۲ هزار و ۹۰۴ مورد گزارش دریافتی به این یگان ارسال شد.
وی، با اشاره به حلقه مفقوده ارتباط این یگان با مردم، تصریح کرد: برای برقراری پل ارتباطی خود با مردم به زودی با همکاری وزارت راه و شهرسازی شماره تماس چهار رقمی با این منظور در کشور اعلام خواهیم کرد.
این مسئول، مبارزه با پدیده زمین خواری را از برنامه‌های اولویت دار یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن دانست و اظهار داشت: همان گونه که سال‌های گذشته اقدام‌های خوبی در این زمینه انجام شد، امسال نیز با بهره مندی از فناوری‌های روز از جمله استفاده از پهباد و به کارگیری ردیاب در خودروهای گشتی، به شدت با این مساله برخورد خواهیم کرد.
سرهنگ خردمند، قزوین را یکی از استان‌های پیشرو در حوزه مبارزه با پدیده زمین خواری دانست و یادآور شد: سال گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال ارزش زمین‌های باز پس گیری شده در استان بوده است و خرداد ماه امسال نیز از تصرف ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر از اراضی کشاورزی شهرک مهرگان توسط عوامل این یگان جلوگیری به عمل آمد.
در پایان این نشست از تلاش‌های سرهنگ امیر علوی نژاد قدردانی و سرهنگ سعید شعبان زاده به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان قزوین معرفی شد.

۸۰۵۴ * ۶۱۰۱