۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83367645
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون دادستان کشور: ارتباط مردمی با دستگاه قضا تقویت شود

تهران – ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی دادستان کشور تاکید کرد: باید ارتباط مردمی و چهره به چهره با دستگاه قضائی را تقویت کنیم.

مهدی امیری اصفهانی روز دوشنبه در ملاقات مردمی با شهروندان دماوندی و نشست بررسی مسائل حوزه قضائی به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه که در فرمانداری دماوند برگزار شد، با بیان اینکه دستگاه قضائی باید ارتباط کاملی با همه اقشار جامعه داشته باشد، اظهار داشت: بخش عمده ایی از حقوق مردم، عمومی، اجتماعی و امنیتی است که باید استیفا شود.

وی با اشاره به اینکه هر کسی مرتکب جرمی می شود قوه قضاییه مصمم است با قاطعیت برخورد کند و دستگاه ها نیز در این خصوص نباید کوتاهی کنند گفت: گاهی مشاهده شده که به دلیل غفلت و انجام وظایف برخی نهادها، دستگاه قضائی نسبت به رفع مشکلات اقدام نموده است.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان کشور با اشاره به اینکه رمز ماندگاری شهید بهشتی حرکت در راه خدا بود، گفت: این شهید بزرگوار اصلی ترین سرمایه خویش را که تفکر انقلابی و عزت و آبرو بود تقدیم انقلاب و نهاد ضابطی با نام پلیس قضائی ایجاد کردند که امروز تجربه‌ای موفق در دنیاست.

وی عزم دستگاه قضائی را برخورد با کلیه مظاهر فساد و تباهی دانست و تصریح کرد: امروز تکلیفی که در قانون اساسی برای نظام جمهوری اسلامی تبیین شده و در صدر وظایف دولت قرار دارد، برخورد با فساد است؛ ایجاد محیط مناسب زمینه رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با انواع فساد را فراهم می‌کند.

امیری اصفهانی گفت: امروز باید انصاف را رعایت و حقیقت را منعکس کنیم و منفعت‌های شخصی و گروهی را کنار بگذاریم و نفع عمومی جامعه را لحاظ و تعیین تکلیف را به مسئول و داور واگذار کنیم که این مهم منوط به پرهیز از هرگونه رفتارهای سلیقه‌ای است.

همچنین امام جمعه دماوند اظهار داشت: شهرستان دماوند به واسطه نزدیکی به تهران آب و هوای مطلوبی که دارد، علاوه بر توجه جدی برای توسعه، نیازمند حفاظت است.

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امنیت را مهم‌ترین دغدغه مردم این شهرستان دانست و تصریح کرد: یکی از مطالبات مردم این شهرستان، برخورد با سارقان و افرادی است که به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه هستند که باید قاطعانه با آنان برخورد کرد.

این مقام مسئول به موضوعاتی همچون حفظ شئونات اسلامی و حجاب در شهرستان با توجه به مهاجر پذیربودن منطقه اشاره کرد و افزود: موضوع مالکیت بقعه امامزاده هاشم (ع) از دیگر دغدغه‌های مردم شهرستان است که با توجه به پیش بودن انتخابات، باید از هرگونه سو استفاده برخی افراد جلوگیری کنیم.

یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

تهرام/۷۲۴۶//‏۶۱۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =