مناطق حاشیه ای  اصلی ترین کانون های  اعتیاد در کرج هستند

کرج - ایرنا - معاون استاندارالبرز و فرماندارویژه کرج با تاکید برساماندهی مناطق حاشیه نشین این شهرستان گفت: این مناطق اصلی ترین کانون های شیوع اعتیاد به شمارمی روند.

غفور قاسم پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از مصوبات شورای اجتماعی کشور به موضوع ساماندهی مناطق حاشیه نشین این کلانشهر اختصاص داشته و با اجرای کامل این سیاست برای آگاهی بخشی و آموزش های تخصصی ویژه ساکنان این مناطق، می توان طرح واکسیناسیون و پیشگیری از سقوط به ورطه اعتیاد را در این شهرستان به اجرا رساند.

وی ادامه داد: برای مبارزه با مواد مخدر باید به صورت عینی و ملموس طرح کنترل کانون های شیوع مواد مخدر پیش برد.
وی با اشاره به وجود ۱۲ سکونتگاه غیر رسمی در استان البرز که بخشی از آن در کلانشهر کرج واقع شده اند، افزود: باید برای این مناطق با رویکرد پیشگیرانه سیاستگذاری و فرهنگسازی کرد.

معاون استاندارالبرز گفت: طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرج را که از مصوبات شورای اجتماعی کشور و از تاکیدات استاندارالبرز است در دستور کار اجرایی شدن قرار خواهیم داد تا به دور از هر گونه شعار زدگی در این زمینه به صورت عملیاتی و میدانی برای بهبود زخم کهنه این مناطق راه علاج بازکنیم.
وی افزود: برنامه ریزی برای توانمندسازی و بهبود شرایط اشتغال ساکنان و برگزاری کارگاه های آموزشی در این مناطق نیز تاثیربسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه معضل اعتیاد خواهد بود.
معاون استاندارالبرز همچنین برگزاری برنامه های متعدد آموزشی ویژه دانش آموزان در مدارس را نیز از جمله راهکارهای مهم برای آگاه سازی نسل آینده و جوانان فردای جامعه عنوان کرد.
قاسم پور در ادامه با اشاره بر ضرورت تسریع در تکمیل اردوگاه ماده ۱۶ در شهرستان کرج گفت: به دنبال احیاء فوری کمپ ماده ۱۶ در شهرستان هستیم و به زودی با توجه به تأکیدات ویژه مدیریت عالی استان آن را راه اندازی خواهیم کرد.

۶۱۵۵/‏‬ ۸۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =