پیشنهاد واگذاری بخشی از اراضی بندرترکمن در دولت بررسی می شود

تهران- ایرنا- وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد انتقال مالکیت بخشی از اراضی بندر ترکمن از شرکت سهامی شیلات ایران به سازمان بنادر و دریانوردی را برای بررسی به هیات دولت ارائه کرد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، وزارت راه و شهرسازی درخواست صدور مجوز لازم برای انتقال مالکیت ۶/‌۵‬ هکتار از اراضی بندر ترکمن از شرکت سهامی شیلات ایران به سازمان بنادر و دریانوردی را جهت بررسی و تصویب هیأت دولت ارائه کرده است.

بر همین اساس و به منظور توسعه مسافرت‌های دریایی و استفاده از ظرفیت‌های بندر ترکمن، انجام اقدامات پشتیبانی و لجستیکی در مواقع بحران از طریق این بندر و نیز برنامه‌ها و طرح‌های عمرانی در دست اجرا در اراضی بندر مذکور که موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی استان را فراهم می‌کند، مطالعات و بررسی‌هایی صورت گرفته است.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی در راستای مسئولیت اجتماعی خود و نیز توسعه فرهنگ دریایی و ایجاد کسب و کار و اشتغال‌زایی و کمک به معیشت مردم آن منطقه، درخواست صدور مجوز لازم برای انتقال مالکیت ۶/‌۵‬ هکتار از اراضی بندر ترکمن از شرکت سهامی شیلات ایران به سازمان بنادر و دریانوردی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیأت دولت ارائه کرده است.

همچنین، پیش از این مطابق توافقات صورت گرفته در سال‌های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۵ میان مسئولان وقت دستگاه‌های اجرایی مورد اشاره، مقرر شد قسمتی از اراضی بندر فوق از شرکت سهامی شیلات ایران به سازمان بنادر و دریانوردی منتقل شود و در مقابل بخشی از اراضی مسیر پیشین راه آهن، در اختیار شرکت مربوط قرار گیرد که به دلیل نیاز شرکت مذکور جهت اجرای طرح تکثیر و پرورش ماهیان خاوری و درخواست اعاده این اراضی در سال ۱۳۸۸ این امر میسر نشد.

این پیشنهاد در حال طی مراحل بررسی در کمیسیون لوایح هیأت دولت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =