۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83367581
۱ نفر
ظرفیت سازی ۲۴ هزار مشترک گاز در شهر جدید هشتگرد

کرج – ایرنا – مدیر عامل شرکت گاز استان البرز اعلام کرد که این شرکت در شهر جدید هشتگرد ظرفیت سازی برای ۲۴ هزار مشترک انجام داده است.

حسین تقی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین وضعیت گاز رسانی به شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: تاکنون هشت هزار اشتراک پذیری در این شهر انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه یک علمک گاز ۱۰۰ میلیون ریال است، بیان داشت: بدون دریافت هزینه ظرفیت سازی در شهر جدید هشتگرد صورت گرفته است.

این مسئول تاکید کرد: شرکت گاز البرز تنها ۲۷۰ هزار تومان بابت نصب کنتور گاز دریافت می‌کند و سایر خدماتی که تا درب منازل ارائه می‌دهد به صورت رایگان است.

تقی نژاد خاطر نشان کرد: این شرکت هیچ محدودیتی برای واگذاری انشعاب گاز به واحدهای مسکونی مسکن مهر ندارد و در صورت نیاز آماده واگذاری انشعاب‌های بیشتر در این منطقه است.

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز با بیان اینکه هزینه‌هایی که تاکنون از سوی شرکت در شهر جدید هشتگرد انجام داده‌ایم دریافت نشده، گفت: تا کنون بابت واگذاری انشعاب گاز استانداری البرز و شرکت عمران شهر جدید هشتگرد هزینه‌ای پرداخت نکرده‌اند.

وی گفت: شرکت گاز البرز از منابع داخلی که در اختیار دارد خدمات لازم را به ساکنان شهر جدید هشتگرد ارائه می‌کند.

تقی نژاد با اشاره به اینکه سایر دستگاه‌های خدمات رسان استان ابتدا هزینه را دریافت می‌کنند و سپس اقدام به ارائه خدمات می‌کنند، افزود: سیاست شرکت ملی گاز در سراسر کشور کمک به مسکن مهر است ضمن آنکه واگذاری هر یک انشعاب برای این شرکت هزینه‌های زیادی دارد.

این مسئول یادآور شد: تا کنون از طرف مردم و ساکنان شهر جدید هشتگرد تقاضایی برای واگذاری بیشتر انشعاب از شرکت گاز صورت نگرفته است.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نیز گفت: در نقاط مختلف کشور در بحث مسکن مهر ارتباط بین این شرکت و شرکت گاز تنگاتنگ بوده و همکاری‌های لازم صورت می‌گیرد.

داود صفدری افزود: در استان البرز این ارتباط در گذشته بین شرکت عمران و گاز وجود نداشت که حدود ۲ ماه گذشته و طی نشستی مسائل و موضوعات مطرح و مشکلات رفع شد.

وی بیان داشت: زیر ساخت‌ها و حفاری‌ها توسط شرکت عمران شهر جدید هشتگرد انجام می‌شود که می‌بایست شرکت گاز طراحی‌های باقی مانده را انجام دهد.

صفدری گفت: اکنون در برخی از سایت‌ها طراحی انجام شده و جای علمک ها نیز مشخص است و طرح‌ها به اتمام رسیده است.

این مسئول از شرکت گاز استان البرز خواست تا تهیه و تأیید طرح‌های سایت‌های باقی مانده شهر جدید هشتگرد را تکمیل کند.

شهر جدید هشتگرد در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار گرفته و بر اساس طرح جامع هشتگرد، ظرفیت جمعیت‌پذیری این شهر بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر است که توسعه شهر تا یک میلیون نفر را امکان‌پذیر می‌کند.

۷۴۱۰/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =