۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83367558
۰ نفر

برچسب‌ها

 شاخص بورس وارد کانال ۲۴۲ هزار واحد شد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) پنج هزار و ۱۰۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۴۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

براساس معاملات امروز سه میلیارد و ۴۹۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال در ۳۲۱ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۲۶۹ واحد افزایش به ۵۷ هزار و ۷۱۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۶۷ واحد افزایش به ۳۹ هزار و ۴۳۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با پنج هزار و ۹۶۱ واحد افزایش به رقم ۲۷۳ هزار و ۴۲۳ واحد رسید، شاخص بازار اول چهار هزار و ۸۴ واحد و شاخص بازار دوم هشت هزار و ۷۰۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، پلی پروبلین جم (جم پیلن) با ۴۳۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۸۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۷۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۴۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۰۰ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۹۸ و پتروشیمی مبین (مبین) با ۱۶۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد س. صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۴۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۱ واحد، به پرداخت ملت (پرداخت) با ۲۰ واحد و پتروشیمی خارک (شخارک) با ۲۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صدر تامین، فولاد مبارکه اصفهان و گروه پتروشیمی س. ایرانیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۰۳ میلیون و ۲۷۰ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۴۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۷ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۱۰۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۴۴۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶ هزار و ۶۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و پالایش نفت شیراز (شراز) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروز برق دماوند (دماوند)، بیمه دی (ودی) و اعتباری ملل (وملل) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =