۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 1149
کد خبر: 83367555
۰ نفر

برچسب‌ها

فاضلاب شهری «آباده» دهه فجر ۹۸ بهره برداری می شود

شیراز-ایرنا- نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی گفت: فاضلاب شهری آباده که طرح مطالعاتی آن در سال ۷۳ آغاز اما برای ۲۰ سال متوقف شد، سرانجام در دهه فجر ۹۸ به بهره برداری می رسد.

رحیم زارع، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح مطالعاتی فاضلاب شهری آباده در سال ۷۳ شروع شد لیکن به دلایلی بیش از ۲۰ سال متوقف ماند و در سال ۹۳ این پروژه به همراه ۶ طرح دیگر از استان فارس برای دریافت اعتبار به بانک توسعه اسلامی معرفی شد.

وی افزود: پس از مدتی، بانک توسعه اسلامی متعهد شد بین ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبار لازم برای ساخت فاضلاب شهری آباده را تامین کند و مابقی آن محل از اعتبارات ملی و استانی تامین شود.

زارع با اشاره به اینکه این طرح هم اینک با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است، گفت: طول شبکه جمع آوری فاضلاب شهری آباده ۱۶۶ کیلومتر است که تاکنون ۱۰۵ کیلومتر شبکه و هفت کیلومتر خط انتقال آن اجرا و ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار اجرای این طرح از بانک توسعه اسلامی تامین شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: احداث فاضلاب شهری یکی از مصادیق حفظ محیط زیست و رعایت بهداشت و سلامت مردم است و در حال حاضر بسیاری از شهرهای استان فارس از داشتن آن محروم هستند.

زارع اضافه کرد: عملیات تصفیه خانه فاضلاب شهری آباده نیز با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

**آغاز فروش انشعاب فاضلاب در آباده

رئیس اداره آبفا شهری آباده نیز اظهار داشت: فروش انشعاب فاضلاب در این شهر آغاز شده و شهروندان آباده ای می توانند تا اول مهرماه ۹۸ با مراجعه به اداره آبفای آباده ضمن بهره مندی از ۲۰ درصد تخفیف به صورت نقد و اقساط، اشتراک فاضلاب خریداری کنند.

رضا جعفری افزود: جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب، جلوگیری از ورود فاضلاب به سطح معابر شهری و کانال آب‌های سطحی، پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی، حفظ منابع آب زیرزمینی و رعایت بهداشت از مزایای احداث فاضلاب‌های شهری است.

شهرستان آباده در فاصله ۲۷۴ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

۹۸۶۴ / ‏‬ ۶۱۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =