اعتبار ۱۳۰۰ میلیاردی کمیته امداد گلستان برای اشتغال

گرگان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد گلستان از اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد ۴ هزار شغل ویژه مددجویان این نهاد در استان خبر داد.

اسکندر اسکندری روز دوشنبه هنگام سرکشی از یک طرح های خودکفایی این نهاد اظهار داشت: این تسهیلات در قالب اعتبارات قرض الحسنه شامل بانک ها، صندوق قرض الحسنه امداد و توسعه روستایی است که در سال جاری به کمیته امداد گلستان تخصیص داده شد.

وی افزود: بخش قابل توجهی از این اعتبارات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها در نظر گرفته شده و محوریت اصلی هزینه آن، ایجاد و یا احیای طرح های اقتصادی در مناطق محروم است.
وی یادآور شد: همچنین در راستای تقویت بنیه طرح های اشتغال با همکاری سازمان های آموزش نهاد، آموزش های ویژه ای شامل بازآموزی علوم کسب و کار و آموزش های فنی و مهارتی برای مجریان طرح ها در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در راستای پایدار سازی مشاغل و در قالب پروژه هدایت شغلی اقداماتی در زمینه بیمه محصولات و سرمایه، بازاریابی، برپایی نمایشگاه های عرضه محصولات و نظارت مستمر بر اجرای صحیح طرح ها انجام می شود.
اسکندری گفت: ضمن تامین مواد اولیه و تجهیزات برای مددجویان، نسبت به خرید تضمینی محصول تولیدشده نیز اقدام می‌شود.
وی افزود: ۶۰۰ مددجوی گلستانی در حوزه قالی‌بافی و صنایع‌دستی که جز طرح‌های اشتغال باهدف کمک به خودکفایی و توانمندسازی مددجویان است، فعال هستند.
از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ نفری گلستان بیش از ۱۱۰ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =