سعیدی کیا: بنیاد مستضعفان برای توانمندسازی مردم در کنار دولت است

قصرشیرین- ایرنا- رئیس بنیاد مستضعفان گفت: این نهاد برای توانمندسازی مردم در کنار دولت است و اعتقاد ما این است که با پول نقد کشور آباد نمی شود و تا مردم کار نکنند آبادی به دست نمی آید.

محمد سعیدی کیا روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه در سرپل ذهاب افزود: آبادکردن کشور نیازمند افکار، مغزها و دست های مردم است و شعار بنیاد مستضعفان برای توانمندسازی و آبادی، کار برای مردم و با مردم است.

وی اظهار داشت: ما طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند کار اساسی انجام دهید و نقاط محروم را آباد کنید محروم ترین و جنوبی ترین نقطه کرمان «قلعه گنج» را انتخاب کردیم و کار با محوریت مردم شروع شد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: هدف ما این است که بستر امنی برای کار و تلاش مردم شامل حمایت و زدودن مقررات زاید فراهم کنیم تا استعدادها رشد پیدا کند و شکوفا شود.

سعیدی کیا ادامه داد: ما در مناطقی شروع به کار کردیم که استعدادهای خوبی وجود دارد اما تاکنون امکان بروز و ظهور نداشته اند و تلاش ما برای رشد آنها است که تا مردم بدانند که می توانند مناطق خود را آباد کنند و زندگی خود را ارتقا دهند.

وی از امضای تفاهم نامه هایی با استانداران برای توانمند سازی مردم در مناطق محروم خبرداد و گفت: اکنون بنیاد مستضعفان در ۱۰ منطقه محروم در استان های مختلف در حال کار است که در همه کارها اعم از فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بهداشت و درمان ورود می کند و اعتقاد ما بر این است آبادی جایی است که همه نیازهای مردم را با محوریت معیشت پایدار دنبال می کند.

وی ادامه داد: ما در کارمان به مردم می‌گوییم که به شما اعتماد داریم که با هم کار کنیم و مردم توانایی دارند از این رو باورشان داریم زیرا مسئولان نمی‌توانند به تنهایی کشور را آباد کنند.

سعیدی کیا گفت: برای هر واحد اقتصادی در روستا از ۱۰۰ میلیون تومان تا ۲.۵ میلیارد تومان تسهیلات می دهیم و سالیانه نیز ۲۵ میلیارد تومان به حساب آن استان جاری می شود که از آخر تیر ۲۵ میلیارد امسال در حساب استان ها واریز می شود.

وی گفت: از ۲۵ میلیارد تومان سهمیه استان تاکنون سه هزار و ۳۰۰ واحد به تصویب بانک رسیده که سه هزار و ۱۰۰ تن موفق به دریافت تسهیلات شده و ۲ هزار و ۱۰۰ واحد به بار نشسته است.

امروز در تفاهم نامه ای بین استاندار کرمانشاه با بنیاد مستضعفان، سرپل ذهاب پایلوت اقتصاد مقاومتی قرار گرفت تا در توانمند شدن مردم در حوزه های اقتصادی مشارکت داشته باشند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دید که به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد کرمانشاه گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری استان را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می کنند.‌

۳۰۳۳/‏۸۰۶۶/‏۷۳۹۹

برچسب‌ها