سه بهله پرنده شکاری به حفاظت محیط زیست کهنوج تحویل داده شد

کرمان - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کهنوج گفت: یک دوستدار محیط زیست پس از مشاهده زنده گیری سه بهله جوجه پرنده شکاری در یک باغ کشاورزی توسط افراد محلی آنها را به این اداره تحویل داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، حسین عبدالله زاده افزود: به گفته دوستدار حیات وحش، مادر این جوجه ها به دلایل نامشخصی تلف شده است.

وی با اشاره به اینکه اهالی بومی منطقه کهنوج بعد از دیدن جسد مادر این پرندگان اقدام به زنده گیری جوجه های این پرونده شکاری می کنند.
وی تاکید کرد: جوجه های این پرنده شکاری تا یک ماه آینده قابلیت رهاسازی در محیط زیست را پیدا خواهند کرد و پس از آن در زیستگاه طبیعی خود رها سازی می شوند.

محیط زیست و حیات طبیعی میراث ملی و جهانی همگان محسوب می شود و حفظ این محیط در زندگی انسان تاثیرگذار است.
پیشروی های کویر، خشک شدن رودخانه ها و تالاب ها بر زندگی جانداران بومی تاثیر می گذارد و از بین رفتن زیستگاه جانوارن، زندگی جانوران و محیط زیست را به مخاطره می اندازد.
حفاظت از محیط زیست به معنی حفظ زنجیره حیات جانوران و گیاهان است و اینکه بقای هر جانور منوط به بقای طعمه آن جانور است که در صورت انقراض گونه ای از جانوران، گونه های دیگر نیز در معرض خطر قرار می گیرند.

۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =