صنوف متقاضی تسهیلات بازسازی و نوسازی برای ثبت نام اقدام کنند

شیراز-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: متقاضیان واحدهای صنعتی، معدنی و صنوف برای دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی باید با مراجعه به سایت بهین یاب به نشانی behinyab.ir درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش ایرنا حمیدرضا ایزدی، یکشنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در شهرستان جهرم افزود: این تسهیلات به سه گروه، طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت ۶۰ درصد، واحدهای موجود که نیاز به بازسازی و نوسازی و افزایش ظرفیت تولید دارند و همچنین برای سرمایه ثابت با معرفی به بانک پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: پرداخت این تسهیلات در قالب تفاهم نامه‌ای که در سال ۹۸ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده صورت می‌گیرد و میزان نرخ سود آن برای مناطق برخوردار ۱۴ درصد و برای مناطق کمتر برخوردار ۱۲ درصد است.

ایزدی گفت: با توجه به محدودیت منابع تسهیلات، اولویت به متقاضیانی است که زودتر ثبت‌نام و مدارک خود را سریع‌تر تکمیل کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت: هم اینک تعداد واحدهای صنفی فعال در این استان بیش از ۱۴۵ هزار واحد و افزون بر ۶۰۰ اتحادیه است و فعالان این صنوف توانسته‌اند ١٧.٥ تا ۲۲ درصد از تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص دهند.

این مقام مسئول افزود: افزایش بهره‌وری در مجموعه اصناف و توسعه فعالیت‌های کمی و کیفی آنها مستلزم برنامه ریزی های دقیق و منسجم، مشارکت در امر آموزش، اطلاع‌رسانی و افزایش هم افزایی بخش خصوصی با دولت است.

ایزدی اضافه کرد: همچنین بازنگری در قانون نظام صنفی و اصلاح ساختار اداری، اصلاح نظام توزیع و راه‌اندازی فروشگاه‌های بزرگ، نوسازی بنگاه‌های کوچک و متوسط، ارائه تسهیلات ارزان به اصناف، بازنگری در قانون کار، رسیدگی به موضوع کسب و کارهای نوین، از جمله برنامه‌هایی است که برای عملیاتی شدن آنها نیازمند همراهی و همکاری دولت و بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: با اصلاح برخی قوانین و رفع موانع کسب و کار، می‌توان به افزایش اشتغال، رونق تولید و صادرات امیدوار بود.

یکم تیرماه به عنوان روز ملی اصناف نامگذاری شده است.

۹۹۱۰ / ‏‬ ۶۱۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =