۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83367462
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش کیفیت هوا در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وزش باد به نسبت شدید منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بسیاری از نقاط استان شده است.

مهرداد قطره سامانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آلودگی هوا ضمن اینکه منشا داخلی دارد و چشمه های گرد و خاک در استان فعال شده است منشا خارجی و گرد وخاک انتقالی از دیگر استانها را نیز دارد.

وی ادامه داد: این وضعیت بیشتر برای بعدازظهرها منجر به کاهش کیفیت هوای استان می شود و گروه های حساس بهتر است که خود را در معرض چنین هوایی قرار ندهند.

قطره سامانی همچنین از افزایش یک تا دو درجه ای دما در استان خبر داد و گفت: پایداری هوای گرم را تا پایان هفته در استان شاهد خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: بارشی در فصل تابستان برای استان پیش بینی نمی شود و به نظر می رسد سال زراعی جاری در استان با همین وضعیت به پایان برسد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش‌ها در این استان طی یک دهه گذشته استان‌های خوزستان و اصفهان را با چالش کم آبی مواجه کرد اما در سال زراعی جاری با بارش‌های خوب بهاری کم آبی تا حدی برطرف شده با این وجود کارشناسان بر این باورند که این بارش‌ها نمی‌تواند عمق خشکسالی‌های یک دهه اخیر را جبران کند.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =