۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83367461
۰ نفر

برچسب‌ها

گرما و کمبود تاکسی شهروندان بوشهری را کلافه کرده است

بوشهر-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: فرسوده بودن ناوگان تاکسیرانی و کمبود آن در مرکز این استان باعث شده تا شهروندان برای گرفتن تاکسی باید ساعت ها در کنار خیابان بمانند که این مشکل بخصوص در تابستان و گرمای بالای ۴۰درجه هوا همراه با رطوبت بوشهری ها را کلافه کرده است .

طاهره شمشیری روز دوشنبه در نشست علنی شورای شهر بوشهر گفت: حضور پرشمار مسافرکش‌های شخصی در بوشهر، فعالیت ضعیف تاکسی‌ها و ضعف نظارت سازمان حمل و نقل باعث نارضایتی شهروندان شده است.

وی گفت: این مهم منجر به آسیب‌های اجتماعی بویژه بانوان شده که برخی از روزها گزارش‌های ناخوشایندی ناشی نیز پیرامون آن شنیده می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر یادآورشد: این شورا پارسال ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت برای هر کدام از راننده‌های فعال تاکسی جهت نوسازی ناوگان اختصاص داد ولی این مهم تاکنون محقق نشده است.

وی گفت: با هدف افزایش رضایتمندی شهروندان برای استفاده از خدمات حمل و نقل درون شهری ناوگان تاکسیرانی شهر بوشهر باید تقویت شود.

شمشیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهارداشت: شهرداری درآمدهای خود از محل کمیسیون ماده‌های ۱۰۰ و ۷۷ که مربوط به مطالباتش از مردم و دستگاه‌های اجرایی است را به صورت جدی پیگیری کند.

وی افزود: در این زمینه برخی از دستگاه‌ها پس از محکومیت فرجه ۱۸ ماهه دریافت کردند ولی با این وجود هنوز به پرداخت عوارض خود اقدام نکردند.

شهردار بوشهر نیز گفت: درخواست رانندگان بوشهری خرید خودور تیبا برای بکارگیری در ناوگان تاکسیرانی بود که پلس راهور با این درخواست مخالفت کرده است.

سید نورالدین امیری افزود: پس از طی فرایند و توافق با بانک عامل پرداخت تسهیلات قیمت خودرو جهش نجومی داشت که این افزایش قیمت منجر به محقق نشدن خرید تاکسی شد.

وی افزود: در این زمینه رانندگان تاکسی درخواست جدیدی مبنی بر ارائه نیمی از این تسهیلات برای تعمیر و نوسازی تاکسی‌ها را ارائه کردند.

امیری افزود: اکنون پیگیری برای اختصاص نیمی از ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پیش بینی شده شورا برای هر کدام از رانندگان تاکسی‌های فعال جهت تعمیر و نوسازی تاکسی‌ها در حال انجام است.

۷۲۱۲/‏‬ ۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =