بازسازی مدارس سیلزده ماموریت نخست اداره نوسازی مدارس لرستان است

خرم آباد - ایرنا- معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: بازسازی مدارس سیلزده اولویت و ماموریت نخست این سازمان در لرستان است.

به گزارش ایرنا، داریوش ورناصری روز دوشنبه در مراسم معارفه مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با بیان اینکه جبران خسارت‌های سیل در لرستان نیازمند تلاش و اتخاذ رویکرد جدیدی است، بیان کرد: لرستان در یک شرایط بسیار خاص قرار دارد و سیل استان را تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: فضاهای آموزشی آسیب دیده سیل در استان باید تا ابتدای سال تحصیلی آماده شوند و یکی از اولویت‌های کاری مدیرکل جدید نوسازی مدارس لرستان رساندن مدارس آسیب دیده از سیل به مهر ماه است.

وی عنوان کرد: در این راستا اعتباراتی اختصاص یافته و بازهم پیگیری می شود که معاون عمرانی استاندار لرستان نیز قول داده‌اند بحث زمین مدارس آسیب دیده را حل کنند تا بحث ساخت و ساز آغاز شود و دانش آموزی در ابتدای سال تحصیلی نداشته باشیم که دچار مشکل شود.

معاون فنی و نظارت نوسازی مدارس کشور با تاکید بر اینکه جبران خسارات سیل یکی از موارد اصلی و اولویت مأموریت مدیرکل نوسازی مدارس لرستان است، افزود: جمع آوری بخاری‌های نفتی استان دیگر اولویت مدیرکل جدید نوسازی مدارس لرستان است.

ورناصری گفت: اکنون حدود سه هزار کلاس در لرستان از بخاری نفتی استفاده می‌کنند در حالیکه آن مناطق گاز دار هستند و امکان استفاده از بخاری گازی وجود دارد.

وی بر لزوم جمع آوری مدارس خشتی و گلی و مدارس سنگی در لرستان تاکید کرد و افزود: جمع آوری مدارس سنگی در لرستان یکی از اولویت های این اداره کل است.

۷۲۷۴/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =