۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83367442
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات تعریض خیابان ارتش بیرجند آغاز شد

بیرجند- ایرنا- عملیات اجرایی تعریض خیابان ارتش بیرجند با حضور فرمانده مرکز آموزشی امام رضا (ع)، شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند با تخریب بخشی از دیوار پادگان ۰۴ آغاز شد.

شهردار بیرجند روز دوشنبه در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران گفت: عملیات تخریب دیوار پادگان امروز به صورت نمادین به میزان ۱۰۰ متر انجام می شود و همینطور در فاز های مختلف از میدان ابوذر تا تقاطع غفاری ادامه خواهد داشت.

محمد علی جاوید افزود: یکی از پروژه های که شهروندان انتظار اجرای آن را دارند تعریض خیابان ارتش است که در سنوات گذشته هم در دستور کار شهرداری قرار داشت.

وی اظهار داشت: با ورود دادستانی، شورای اسلامی شهر و همراهی پادگان ۰۴ به توافق رسیدیم و برابر طرح تفصیلی شهر طرح تعریض خیابان ارتش اجرا می شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه در طرح تفصیلی شهر، خیابان ارتش ۳۶ متری مشخص شده گفت: این ۳۶ متر پس از تخریب دیوار فعلی پادگان اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر مطالبه شهروندان بیش از ۳۶ متر باشد نیاز به کار کارشناسی دارد که در دستور کار قرار می گیرد و مشاور بازنگری طرح تفصیلی این موضوع را بررسی خواهد کرد.

جاوید با اشاره به همراهی و همکاری پادگان ۰۴ برای اجرای طرح تعریض خیابان ارتش افزود: نیاز است برای اقدامات بعدی توافقاتی بین شهرداری و مرکز آموزشی امام رضا (ع) بیرجند انجام شود.

وی اظهار داشت: با نظر مشاوره طرح تفصیلی میزانی که خیابان تعریض می شود را می توان در قالب باند کندرو استفاده کرد و در کمیسیون ماده ۵ اگر طرح پیشنهادی مصوب شد با هر مالکی که در حریم باشد مجدد توافق حاصل می شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه همراهی پادگان ۰۴ برای ساخت باغ ملی نیز مناسب بوده است گفت: انتظار می رود شهروندان و کسانی که دغدغه شهر دارند نیز همراهی کنند تا طرح های عامه المنفعه در این اراضی اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه دیوارکشی پس از تخریف دیوار فعلی توسط شهرداری تامین می شود اضافه کرد: تعریض خیابان ارتش و اتصال میدان سفیر امید به خیابان خلیج فارس از برنامه های پیش روی شهرداری برای سال جاری است.

معاون دادستان مرکز خراسان جنوبی نیز در این آیین با اشاره به دغدغه شهروندان در خصوص تعیین تکلیف شدن اراضی پادگان ۰۴ گفت: فضای توافق شده از سوی مرکز آموزشی امام رضا (ع) در اختیار شهرداری قرار می گیرد و کاربری فضای حاشیه آن متناسب با ضوابط شهری مشخص می شود.

محمدرضا اعراب شیبانی با تاکید بر اینکه مرکز آموزش امام رضا (ع) ارتش و هیچ مرجع دیگری در تعیین کاربری نقشی ندارد افزود: شهرداری و شورای شهر تصمیم خواهد گرفت که از فضای آزاد شده چه استفاده ای شود.

وی با بیان اینکه برخی از شهروندان شاید تصور کنند فضای واگذار شده برای ایجاد لاین جدید در خیابان ارتش کافی نیست ادامه داد: این موضوع می طلبد که بین شهرداری و مرکز آموزشی ۰۴ مجدد توافقاتی صورت گیرد.

معاون دادستان مرکز استان خراسان جنوبی با اشاره به مالکیت نظامی در اراضی پادگان ۰۴ اظهار داشت: باید سلسله مراتبی رعایت شود تا این اراضی به شهرداری برای ارایه خدمات عامه منفعه منتقل شود.

وی تاکید کرد: مرجع دادستانی در راستای احقاق حقوق عامه حامی پروژه هایی که منفعت شهری را در پی داشته باشد خواهد بود.

۹۸۹۳*۶۰۵۴

اخبار مرتبط