۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83367428
۰ نفر

برچسب‌ها

بوکان گرم ترین شهر آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: بوکان در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت دمای ۳۷.۴ سانتی گراد گرمترین شهر و رکورد بالاترین دما را در سال زراعی جاری به خود اختصاص داد.

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با استقرار الگوی تابستانی دمای هوا در آذربایجان غربی، بین سه تا پنج درجه سانتی گراد بر گرمای هوا افزوده شده است به طوری که بیشتر شهرهای استان دمای بالای ۳۵ درجه سانی گراد را تجربه کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این مدت پس از بوکان نیز شهرهای پلدشت، شاهین دژ و خوی هر کدام با دمای ۳۷ درجه سانتی گراد بالاترین دما را داشته‌اند.

محمدپور با بیان اینکه تکاب با دمای ۱۵ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر استان بود، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته دمای هوای ارومیه نیز بین ۱۶ و ۳۳ درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۷ و ۳۶ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: برای ۲۴ ساعت آینده نیز نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده عبور امواج ضعیف و کم دامنه در شمال استان که بعدظهرها موجب افزایش ابر و در جنوب استان نیز تداوم امواج پایدار همراه با وزش باد است.

وی از شهروندان خواست با توجه به افزایش دمای هوا و احتمال افزایش مصرف آب و برق در این مدت از مصرف بی رویه حامل‌های انرژی خودداری کنند.

آذربایجان غربی از استان‌های شمال غربی کشور بوده که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی متر است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =