۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83367427
۱ نفر
گلاب آدینه در نوزدهمین جشن حافظ تقدیر می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر جشن حافظ گفت: در نوزدهمین دوره این جشن، جایزه علی معلم به گلاب آدینه اهدا خواهد شد.

امید معلم در نشست رسانه‌ای نوزدهمین جشن حافظ با اشاره به زمان برگزاری اختتامیه این آیین ۲۰ تیر گفت: جشن حافظ مانند سال های گذشته در بخش‌های آثار تلویزیون و سینما و با داوری از میان آثار نمایشی پخش شده بعد از نوروز ۹۷ تا نوروز ۹۸، برگزار می شود. تندیس ویژه علی معلم از سال گذشته به جشن اضافه شد که برای یک عمر فعالیت هنری اهدا می‌شود و امسال این تندیس به گلاب آدینه، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، برای سال‌ها تلاش تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف را همانند روال گذشته برگزار می‌کنیم تاکید کرد: در بخش بازیگری تعداد نامزدها بیشتر اعلام می‌شوند؛ زیرا بخش مکمل در این حوزه نداریم و به این دلیل دو جایزه به منتخبان داده می‌شود، در بخش فنی و هنری نیز همین روال وجود دارد.

معلم با اشاره به اینکه تاکنون جایزه عباس کیارستمی به فیلم‌های اولی تجربی تعلق می‌گرفت تصریح کرد: امسال تمام فیلم‌های تجربی داوری شدند و این جایزه فقط شامل فیلم اول نمی‌شود.

وی با بیان اینکه چهره تلویزیونی با رای مردمی انتخاب می شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته در غیاب تبلیغات رسانه ملی حجم آرای خوبی را در این بخش به دست آوردیم که امیدوارم امسال نیز با اطلاع رسانی به‌موقع این امر تکرار شود.
معلم با بیان اینکه در نوزدهمین دوره جشن حافظ تندیس فعالیت نوشتاری را نخواهیم داشت تاکید کرد: طی دوره های پیشین تمام چهره های این بخش تقدیر شدند؛ به همین دلیل این بخش را حذف کردیم.
وی با بیان اینکه به دلیل مدیریت زمان تلاش کردیم در بخش کارگردانی نقاط ضعف را به قوت تبدیل کنیم اظهار داشت: سال گذشته روند بهتری را شاهد بودیم و با توجه به اینکه دو بخش سینما و تلویزیون را داریم در محدوده زمانی ۹۰ دقیقه برگزاری آن مناسب است.
به گفته وی، مکان برگزاری این آیین هنوز مشخص نشده است اما برای حضور تماشاگران بلیت فروشی محدودی خواهیم داشت.
معلم نامزدهای بخش مستند را نیز به این شرح اعلام کرد: تالان به کارگردانی محمد صادق دهقانی، ترور سرچشمه به کارگردانی محمد حسین مهدویان، چاووش از درآمد تا فرود به کارگردانی هانا کامکار و آرش رئیسیان، در جستجوی فریده به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی، رزم آرا یک دوسیه مسکوت به کارگردانی احسان عمادی و فرشاد آقای گل به کارگردانی جعفر صادقی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =