میز خدمت در مساجد تهران همزمان با هفته قوه قضاییه برپاست

تهران- ایرنا- رئیس شورای حل اختلاف استان تهران گفت: ملاقات مردمی مسئولان قضایی در مساجد تهران یک میز خدمت است که ضمن شنیدن مشکلات، راهکارهایی برای حل مسائل آن ها ارائه می شود.

عباسعلی دریانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا به تاکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر شنیدن صدای مردم اشاره کرد و گفت: با شنیدن مشکلات مردم به صورت مستقیم می توانیم راهکارهایی را به منظور تسریع در خدمات و رسیدگی ها ارائه کنیم.

وی هفته قوه قضاییه را فرصتی مناسب برای ارائه گزارشی از خدمات دستگاه قضایی به مردم برشمرد و گفت: به همین منظور همزمان با سومین روز از هفته قوه قضاییه برخی از مسئولان شورای حل اختلاف در ۲۲ مسجد از مساجد تهران حضور می یابند تا ضمن شنیدن سخنان و مشکلات نمازگزاران و مردم تهران، بتوانیم خدمتی برای آنان انجام دهیم.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری تهران افزود: حضور مسئولان قضایی در مساجد را می توان در قالب فرایند ارائه خدمات در قالب میز خدمت دانست تا بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را حل کنیم. قضات و مسئولان به سخنان مردم گوش می کنند و در حد توانشان مشکلات را بررسی می کنند و راهکارهای قانونی ارائه می دهند.

دریانی افزود: ممکن است بسیاری از موارد مطرح شده از سوی مردم با ارشاد و اطلاع رسانی حل شود و بعضی از مشکلات قضایی و حقوقی مربوط به دستگاه قضایی نیز از طریق پیگیری قابل حل است و به همین منظور راهنمایی های لازم به مردم ارائه می شود.

قرار است امشب برخی از مسئولان دستگاه قضا همچون سرپرستان مجتمع های مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ در ۲۲ مسجد حضور یابند و به سخنان مردم تهران گوش فرا داده و راهنمایی های حقوقی ارائه دهند.

امشب همراه با برگزاری نماز جماعت مغرب و عشا مسئولانی همچون رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران، عماد نعمتی معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای شهید مطهری در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در منطقه ۱۸ دیدار مردمی خواهند داشت.

دیگر مسئولان شورای حل اختلاف استان تهران در مساجد امام جعفر صادق (ع) در اتوبان شهید بابایی، مقبره شیخ عبدالله در خیابان آزادی بلوار شهید اکبری، سیدالمظاهر در قلهک خیابان شریعتی، جامع سلمان فارسی در تهرانپارس، جامع مرادآباد در انتهای بزرگراه اشرفی اصفهانی، حضرت ابوالفضل در خیابان یوسف آباد، جامع نارمک در میدان هفت حوض، مالک اشتر در خیابان معلم و مسجد شیشه در خیابان امام خمینی (ره) حضور خواهند داشت.

از دیگر مساجدی که امشب میزبان مسئولان قضایی خواهد بود می توان به مسجد الزهرا در خیابان قروین، بقیه الله خیابان ری، قرآن اتوبان شهید محلاتی، قائم در خیابان شوش شرقی، صاحب الزمان در یاخچی آباد، مسلم بن عقیل در ۲۰ متری ابوذر، حضرت ابوالفضل در کوی ۱۷ شهریور، صاحب الزمان در شهرری محله زهیرآباد، مسجد نبی در تهرانسر و مسجد ولی عصر در شهرک راه آهن اشاره کرد.

هفته قوه قضائیه از اول تیرماه آغاز و تا ۷ تیرماه ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =