شش هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال صرف تقویت شبکه گازرسانی مشهد می شود

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی به جمعیت متغیر شهر مشهد در مناسبتهای خاص و تغییر تراکمهای مسکونی و تجاری در این کلانشهر اشاره و بیان کرد: بر همین اساس شبکه گازرسانی مشهد طی سه مرحله با هزینه شش هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال توسعه یافته و تقویت می شود.

سید حمید فانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح توسعه و تقویت شبکه گازرسانی مشهد در قالب سه گام شامل ساخت ۴۰ ایستگاه تقلیل فشار، رینگ تقویتی جنوب و اجرای خط انتقال توسط شرکت گاز خراسان رضوی در حال پیگیری است.

وی از پیشرفت ۵۰ درصدی گام نخست این پروژه خبر و ادامه داد: در این طرح ۴۰ ل ایستگاه تقلیل فشار گاز با هزینه دو هزار میلیارد ریال در حال ساخت و راه اندازی است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی به تامین بخش عمده گاز مصرفی مشهد از طریق ایستگاههای شمالی این کلانشهر اشاره و بیان کرد: در قالب گام دوم توسعه و تقویت شبکه گازرسانی مشهد خط تغذیه رینگ جنوبی شهر به طول ۹۰ کیلومتر طی سه مرحله با هزینه هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اجرا می شود. طراحی بخش نخست این مرحله به اتمام رسیده و آماده پیمانسپاری است.

وی گفت: در گام سوم توسعه و تقویت شبکه گازرسانی مشهد نیز خط انتقال ۳۶ اینچ به طول ۴۰ کیلومتر با هزینه سه هزار میلیارد ریال شامل هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تأمین لوله و هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه اجرا ظرف دو سال آتی تکمیل می‌شود. با اجرای این طرح ۵۰۰ هزار مترمکعب گاز از طریق ایستگاههای جنوبی به رینگ جنوبی مشهد تزریق خواهد شد.

فانی همچنین وظیفه اصلی شرکتهای خدماتی را پایداری توزیع در خدمات توصیف و بیان کرد: مصرف گاز طبیعی در شهر مشهد به عنوان کلانشهری زیارتی و سیاحتی کشور، به صورتی لجام گسیخته در سایه مجتمع سازی، آپارتمانسازی، بلندمرتبه سازی و دیگر بخشهای مصرفی همانند سی. ان. جی و سی. اچ. پی در مسیر رشد فزاینده قرار دارد.

وی افزود: تمام مراحل اجرای گامهای توسعه و تقویت شبکه گازرسانی مشهد و نظارت و تأمین اعتبار آن از محل منابع داخلی شرکت گاز خراسان رضوی پیگیری می‌شود. با اتمام این پروژه شبکه گازرسانی شهر مشهد با قدرت بیشتر آماده ارائه خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور امام رضا (ع) خواهد بود.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد که سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است هم اینک یک میلیون و ۱۱۴ هزار مشترک ثابت گاز طبیعی در بخشهای مختلف خانگی، تجاری و صنعتی دارد.

۷۵۰۷/‌۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =