پرداخت وام به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی بروجرد

بروجرد - ایرنا - مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد گفت: به زنان سرپرست خانوار ۱۸ تا ۵۵ سال سن که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت می شود.

مهین گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زنان سرپرست خانواری که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند علاوه بر پرداخت مستمری به آنها بعد از توانمند سازی و در صورتی که دارای مدرک از فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف اعم از خیاطی، صنایع دستی، آرایشگری و سایر رشته‌ها باشند می‌توانند متقاضی دریافت وام اشتغال باشند.

وی افزود: این وام‌ها در راستای توانمند سازی و توانایی زنان سرپرست خانوار در راه اندازی یک اشتغال انجام می‌شود که با رونق گرفتن کسب و کار آنها با توافقی که با خود مددجو صورت می‌گیرد از چرخه پوشش و دریافت مستمری بهزیستی خارج می‌شود.

مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد با اشاره به حمایت‌هایی که طی سال‌های اخیر توسط دولت در توانمند سازی و حمایت از زنان بی سرپرست و زنانی که سرپرست خانوار هستند انجام شده است، بیان کرد: به هر میزانی که بر تعداد زنان بی سرپرست اعم از زنانی که بر اثر طلاق و یا زنانی که بر اثر فوت همسر تنها شده‌اند بر میزان افراد تحت پوشش و نیازمند به حمایت‌های بهزیستی و نهادهای مشابه بیشتر می‌شود.

گودرزی تاکید کرد: آنچه که مسلم است و شواهد نشان می‌دهد که میزان طلاق در کل جامعه رو به افزایش است و متعاقب آن تعداد زنان جوانی که بر اثر طلاق به بهزیستی مراجعه می کنند بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: بیشتر زنانی که طلاق می‌گیرند در رده سنی جوان قرار دارند که این افراد بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و بهزیستی نیز در بخش‌های مختلف مددکاری و کاهش آسیب نیز برنامه‌هایی برای آنها دارد که در مجموع هدف از تمام اینگونه برنامه‌های حمایتی در راستای اهداف دولت در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد گفت: مساله زنان جوانی که بر اثر طلاق تنها می‌شوند با توجه به اینکه آنها ممکن است دارای فرزندانی نیز باشند باید بصورت کلان در جامعه دیده شوند و در راستای رفع مشکلات مالی، مسکن و مشکلات اجتماعی آنها تلاش شود.

گودرزی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات بهزیستی در توانمند سازی زنان سرپرست خانوار اعطای وام‌های مشاغل خانگی است که در این بخش بدون اینکه مستمری مددجو قطع شود با توجه به مهارتی که مددجو دارد در رشته‌های مختلف مشاغل خانگی وام پرداخت می‌شود.

وی افزود: مبلغ وام مشاغل خانگی در رشته‌های مختلف اعم از قالی بافی، صنایع دستی، خیاطی و سایر رشته‌های مورد علاقه بین پنج تا ۶ میلیون تومان است که در مجموع اینها از جمله حمایت‌های دولت در راستای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است.

مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد گفت: مددجوی تحت پوشش بهزیستی بعد از اینکه با کمک تسهیلات اشتغال به یک شغل با ثبات و با درامد ثابت می‌رسد بصورت توافقی که با او صورت می‌گیرد از چرخه پوشش خارج می‌شود که این همان هدف اصلی و نهایی نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی است.

۱۹۲۰/‏۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =