مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت قشرهای مختلف جامعه است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت قشرهای مختلف جامعه است و برون رفت از پدیده مواد مخدر نیاز به کارهای کارشناسی و بنیادی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز دوشنبه در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد در میان جوانان و نوجوانان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در سرسرای غدیر قصرشیرین، افزود: جوانان و نوجوانان مهم ترین قشری هستند که باید مورد توجه قرار گیرند از این رو ضرورت دارد که مسائل نوجوانی، بحران ها، هیجانات و مشکلات روحی- عاطفی، فیزیکی، اجتماعی و حتی اقتصادی آنها بیشتر مورد توجه خانواده ها، مربیان تربیتی، مشاوران تربیتی و تحصیلی، نهادهای آموزشی و رسانه ها قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: گسترده گی پدیده مواد مخدر و مشکلات آن باعث شده که دولت و نهادهای دولتی به تنهایی از عهده مقابله با آن برنیایند، از این جامعه محور شدن پیشگیری و درمان اعتیاد، ضرورت امروز جامعه است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین ادامه داد: هم اکنون گروه های زیادی از جوانان و نوجوانان و فعالان اجتماعی در قالب سازمان های مردم نهاد به یاری دولت و جامعه برخاسته و بخشی از برنامه های پیشگیری و درمان اعتیاد را برعهده گرفته اند که البته دولت کماکان در کنار این گروه ها بوده و خواهد بود که این امر به ویژه در دولت تدبیر و امید و توجه آن به سازمان های مردم نهاد برجسته تر شده است.

در پایان این همایش که توسط سازمان مردم نهاد صبح امید و با همکاری مجموعه فرمانداری برگزارشد، شرکت کنندگان گواهی دوره آموزشی دریافت کردند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶/‏