ساماندهی رودخانه های شیروان ۲ هزار میلیارد ریال نیاز دارد

بجنورد- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: هم اکنون ۵۴ کیلومتر از رودخانه های شیروان نیاز به ساماندهی دارد که تحقق این مهم ۲ هزار میلیارد ریال می طلبد.

حمید واسطه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اعتبارات تخصیصی اندک در این حوزه اظهار داشت: تاکنونسه کیلومتر از رودخانه‌های این شهرستان ساماندهی شده است.

وی گفت: همچنین ۱۰۰ کیلومتر از رودخانه‌های این شهرستان نیاز به لایروبی و بازگشایی دارد که هزینه هر کیلومتر از لایروبی رودخانه‌ها، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

واسطه افزود: با توجه به بارندگی‌ها و سیلاب‌های شدید ۲ ماهه نخست سال جاری، تخلیه رسوبات رودخانه در اولویت نخست و در دستور کار قرار گرفته است که میزان انجام آن منوط به تأمین اعتبار است.

هم اینک در شهرستان شیروان یکهزار و ۶۵ کیلومتر رودخانه، مسیل و آبراه وجود دارد که از این میزان ۳۳۹ کیلومتر در مسیل های مهم و حساس قرار گرفته است که یا آب دارند و یا در حوره مسکونی قرار دارند.

از ۳۳۹ کیلومتر از مسیل های مهم و حساس رودخانه‌های این شهرستان، تاکنون برای ۱۸۲ کیلومتر مطالعات تعیین حد بستر و حریم انجام شده و از این میزان ۱۳۸ کیلومتر نشانه گذاری شده است.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =