۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83367335
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح آبیاری نوین در نیمی از باغ‌های ابرکوه اجرا شد

‌یزد – ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه تاکنون طرح سامانه آبیاری نوین در نیمی از باغ‌های شهرستان اجرا شده است، سطح زیرکشت محصول باغی را هشت هزار هکتار ذکر کرد.

مهدی غیب الهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه ۴۵ هزار تن انواع محصول سردرختی در منطقه تولید می‌شود.

به گفته وی برداشت محصول هلو و شلیل از ۵۵ هکتار اراضی آغاز شد و اواخر شهریور ماه ادامه دارد، پیش بینی کرد که امسال ۶۰۰ تن محصول برداشت و روان بازار استان یزد، اصفهان، فارس، کرمان و… شود.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه اظهار کر: امسال با توجه به شرایط آب و هوایی و بارندگی مناسب متوسط عملکرد محصول هشت تن و در بعضی از باغ‌ها به ۱۰ تن در هر هکتار می‌رسد.

غیب الهی از زردآلو، هلو و انجیر به عنوان مهم‌ترین میوه‌های سردرختی شهرستان نام برد، خاطر نشان کرد: ارقام زعفرانی، انجیری و بومی پاییزی از ارقام بسیار مرغوب هلو شهرستان است.

وی ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی را یکی از ضرورت‌های ابرکوه عنوان کرد و یادآور شدد: ایجاد واحدهای فرآوری علاوه بر اشتغال زایی و رونق اقتصادی از ضایعات میوه جلوگیری می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌ها، این شهرستان از قطب‌های مهم کشاورزی استان یزد است و در زمینه محصولات زراعی و باغی مقام نخست و در زمینه تولید محصولات دامی مقام دوم استان را دارد.

۳۵ درصد اشتغال مردم ابرکوه وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و هشت هزار خانوار از این طریق امرارمعاش می‌کنند.

منابع آبی ۱۵ هزار هکتار باغ‌ها و اراضی زراعی ابرکوه ۱۴۰ میلیون مترمکعب است که ظرف ۱۰ ماه از ۶۶۲ حلقه چاه و ۱۱ رشته قنات تأمین می‌شود.

سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید می‌شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬ ۲۰۴۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =