۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83367325
۰ نفر

برچسب‌ها

قانون «یک در هزار» محیط زیست کرمان  اجرا یی شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی بر اساس قانون موظف هستند، یک در هزار فروش تولیدات و یا خدمات خود را در امور مرتبط با محیط زیست هزینه کنند.

به گزارش ایرنا، مرجان شاکری روز دوشنبه در نخستین کمیسیون استانی «یک در هزار» محیط زیستی در دفتر معاونت عمرانی استانداری کرمان با بیان اینکه با اجرای این قانون در حقیقت بخشی از مالیات واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای حفظ محیط زیست هزینه خواهد شد افزود: واحدهایی که دارای آلایندگی هستند در اولویت نخست، می‌توانند این قانون را در راستای رفع آلایندگی کارخانه و یا واحد صنعتی خود هزینه کنند.
وی ادامه داد: واحدهایی که آلایندگی ندارد در اولویت‌های بعدی می‌توانند یک در هزار فروش خود را به فعالیت‌هایی مانند حاشیه سبز، پارک، برنامه‌های فرهنگی و غیره اختصاص دهند.
وی اولویت سوم در هزینه‌کرد یک در هزار فروش را کمک در فعالیت‌های عمران شهری اعلام و عنوان کرد: تمام واحدهای صنعتی و معدنی، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها موظف به پرداخت یک در هزار فروش هستند و با اجرای این طرح قدم‌های مثبتی در حوزه محیط زیست می‌توان برداشت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: کارخانجات بزرگ که دارای آلایندگی هستند این مبلغ را باید در رفع آلاینگی خود به کار گیرند اما کارخانجات و واحدهای کوچک که آلایندگی کمتری دارند می‌توانند این مبلغ را در امور شهری هزینه کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در جمع‌بندی این نشست اطلاع رسانی عام به واحدها، کارگاه و کارخانه‌ها در راستای اجرای این طرح را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: قانون یک در هزار فروش با اولویت واحدهای صنعتی و معدنی و کارخانه‌های بزرگ در این استان اجرایی شود.
سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی افزود: مصادیق مصرف یک در هزار فروش باید مشخص تا ضمن دریافت مجوز، بتوان اختصاص اعتبار شود.
نخستین کمیسیون استانی یک در هزار محیط زیستی در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار و شیوه‌نامه اجرایی این قانون و موارد مصرف آن تشریح شد.
در راستای دستورالعمل اجرای قانون اختصاص یک در هزار فروش کالاها و خدمات کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی در طرح‌های زیست محیطی، نخستین کمیسیون استانی یک در هزار در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار و شیوه‌نامه اجرایی این قانون و موارد مصرف آن تشریح شد.

۳۰۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =