۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 1399
کد خبر: 83367323
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ طرح دانشگاه علوم پزشکی تبریز آماده بهره برداری است

تبریز - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از مجموع ۱۴۰ طرحی که توسط این دانشگاه در حال ساخت است ۸۰ طرح آماده بهره برداری بوده و مابقی نیز تا پایان شهریور ماه سالجاری به بهره برداری می رسند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد حسین صومی روز دوشنبه در مراسم افتتاح کلینیک خیرساز تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان آیت الله طالقانی تبریز، افزود: از مجموع ۸۰ پروژه آماده بهره برداری ۴۵ مرکز سلامت، ۲۰ خانه بهداشت و ستاد و ۵ پروژه آموزشی است.

وی به طلب ها و بدهی های این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سال ۱۳۹۶ در حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب کار و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بدهکار است.

صومی تاکید کرد: با وجود همه مشکلات ذره‌ای از کیفیت و کمیت خدمات ارایه شده به مردم در حوزه سلامت کاسته نشده و خود را موظف می دانیم در اختیار مردم باشیم.

وی اضافه کرد: روزانه یک میلیون فرآیند سلامت در آذربایجان شرقی اتفاق می‌افتد که بر اساس نظر سنجی های انجام شده ۹۰ درصد مردم از خدمات دریافتی رضایت دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به کاهش تعداد مرگ و میر زنان باردار و نوزادان تازه متولد شده گفت: اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام شده به طوری که توانسته‌ایم آمار مرگ و میر نوزادان را به کمتر از ۶ نفر در هزار نوزاد رسانده‌ایم که این آمار حتی در کشورهای پیشرفته نیز اتفاق نیافتاده است.

صومی با بیان اینکه بیمارستان طالقانی به عنوان نگین بیمارستان‌ها در حوزه هتلینگ است، گفت: با وجود اینکه ساختمان این مرکز درمانی بسیار قدیمی و کلنگی بود اقدامات خوبی در زمینه بهسازی آن انجام گرفته که در خور و شأن مردم باشد.

به گزارش ایرنا، کلینیکتخصصی و فوق تخصصی بیمارستان آبت الله طالقانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و خانواده مرحوم وهاب صادقی در سه هزار متر مربع و هزینه کرد ۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

۳۰۷۷/‌۶۱۲۰