۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83367318
۰ نفر

برچسب‌ها

قایقران مهابادی عازم اسپانیا شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «احمد احمدی»، قایقران ملی پوش اهل این شهرستان برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو عازم اسپانیا شد.

قرنی مصطفی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این ورزشکار شایسته از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی برای حضور در رقابت های جهانی به ژاپن دعوت شده است، افزود: این ورزشکار ملی پوش بادبانی کشورمان به منظور برپایی اردو پیش از این مسابقات به شهر بارسلونای اسپانیا سفر کرده است.

وی ادامه داد: احمد احمدی در این اردو از امروز تا ۱۵ مردادماه جاری تحت نظر «لوکا دووتی» مربی خود در کنار بهترین سیلورهای دنیا از کشورهای آرژانتین، اسپانیا، اتریش، ایرلند، کرواسی و آمریکا تمرین خواهد کرد.

مصطفی پور اضافه کرد: این ملی پوش بادبانی کشورمان با نظر و تایید مربی خود برای آمادگی هر چه بهتر جهت شرکت در مسابقات انتخابی المپیک ژاپن تاریخ ۱۲ تیرماه جاری نیز در رقابت های بین المللی این رشته در شهر «کن» فرانسه شرکت می کند.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد بیان کرد: احمد احمدی، قایقران ملی پوش کشورمان در کلاس «FINN» یکی از مواد المپیکی این رشته با درخواست فدراسیون جهانی بادبانی (ISAF) به رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ ژاپن دعوت شده است.

وی اظهار داشت: مسابقات جهانی ژاپن که یکی از رقابت های انتخابی قاره آسیا برای شرکت در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو به شمار می رود، ۲۹ مرداد تا ۱۰ شهریورماه سال جاری به میزبانی «انوشیما» ژاپن با حضور بهترین های رشته قایقرانی بادبانی جهان برگزار می شود.

مصطفی پور یادآور شد: «احمدی» برای شرکت در مسابقات المپیک توکیو باید عنوان نفر اول قاره آسیا را به خود اختصاص دهد.

احمد احمدی متولد ۱۳۶۹ در مهاباد و نفر اول آسیا در رنکینگ المپیکی است و سابقه ۹ سال عضویت در تیم ملی قایقرانی بادبانی و مقام هشتم کاپ جهانی ۲۰۱۶ چین را در کارنامه خود دارد.

قایقرانی بادبانی یکی از رشته‌های قایقرانی است که در دریاها و رودخانه‌ها انجام می‌شود؛ مسیر رقابت های قایق‌های بادبانی در دریاست و هدف اصلی این است که ورزشکاران به شکل یک مثلث مسیر مسابقه را در کمترین زمان و با کمترین امتیاز منفی طی کنند.

قایقرانی بادبانی یکی از ورزش‌های بازی‌های المپیک نیز به شمار می رود و از بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۰۰ میلادی تاکنون به طور مرتب برگزار شده است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =