عبور از بحران کم آبی در روستاها با مدیریت صحیح مصرف میسر است

رشت - ایرنا - سرپرست فرمانداری صومعه سرا عبور از بحران کم آبی در برخی روستاهای این شهرستان را با مدیریت صحیح مصرف میسر دانست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا سیدجلال سیدمحمدی در جلسه شورای اداری بخش میرزاکوچک اظهار کرد: بحران کم آبی در تعداد زیادی از روستاهای شهرستان وجود دارد و باید شوراها و دهیاران کمک حال نمایندگان دولت باشند.

وی تصریح کرد: در شهرستان حدود ۳۰ هزار هکتار اراضی شالیکاری وجود دارد که ۹۰ درصد این اراضی کانال آب خور هستند در حالی که این کانال‌های ۵۰ ساله برای ۱۱ هزار هکتار پیش بینی شده و در رودخانه‌های شهرستان هم آبی وجود ندارد و تنها با مدیریت صحیح مصرف می‌توانیم از این بحران عبور کنیم.

صومعه سرا دارای ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری است که سالانه ۱۳۵ هزار تن شلتوک معادل ۶۵ هزار تن برنج سفید توسط برنجکاران این شهرستان تولید می‌شود.

سرپرست فرمانداری صومعه سرا ادامه داد: مردم بخش میرزاکوچک محروم نیستند بلکه ثروت واقعی، روی گشاده و قلب مالامال از محبت مردم این خطه است و محروم کسانی هستند که نوعدوستی، محبت و ایمان به دلشان راه پیدا نکرده و از این حیث مردم این منطقه مردمی ثروتمند هستند.

سید محمدی با بیان اینکه مشکلات این بخش به دلیل عدم رسیدگی در زمان مناسب تبدیل به کوهی از مشکلات شده افزود: تلاش‌های گسترده‌ای در جهت رفع مشکلات انجام می‌شود و با توجه به مشکلات کشور در زمینه کمبود اعتبارات باز هم مسائل حل نشده زیادی باقی مانده است.

وی ادامه داد: اگرچه دولت با محدودیت‌هایی مواجه است ولی تلاش‌های بسیاری صورت می‌گیرد که از همین اعتبارات به بهترین نحو برای کارگشایی مردم استفاده شود و لازم است توجه داشته باشیم که ما وارث کم کاری‌هایی که در گذشته شده، هستیم و بایستی با مدیریت صحیح شرایط موجود را کنترل کنیم.

سرپرست فرمانداری صومعه سرا در خاتمه گفت: مقام معظم رهبری هر سال نامی را انتخاب می‌کنند که بسیار هدفمند و حاوی پیام‌های مهمی است و چندین سال قبل در مورد اصلاح الگوی مصرف سالی را نامگذاری کردند و در سال‌های اخیر نامگذاری‌ها با دیدگاه اقتصادی است که باید بر اساس همین نگاه برنامه ریزی کنیم و از اهمیت این موضوع غافل نباشیم.

در پایان این جلسه پرویز روا به عنوان بخشدار جدید میرزاکوچک انتخاب شد. شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۲/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =