۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 1149
کد خبر: 83367204
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران در آباده تشکیل می شود

شیراز- ایرنا- فرماندار آباده با بیان اینکه طرح پایتخت کتاب ایران از جمله برنامه های مهم و دارای اولویت برای این شهرستان است، گفت: درصدد هستیم کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران را در آباده تشکیل دهیم.

محمد اسداللهی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران در آباده با هدف به ثمر نشستن این طرح و همچنین معرفی استعدادهای برتر در حوزه‌های مختلف به عنوان اصلی ترین مرکز ارائه طرح و برنامه‌های پایتخت کتاب است و همه اعضای حاضر در کارگروه باید با حمایت و همکاری همه جانبه، این رویداد عظیم فرهنگی را برای شهرستان به ارمغان آورند.

وی ادامه داد: شهرستان آباده با ۱۱ کتابخانه فعال و بیش از ۸ هزار عضو فعال در تمام سنین یکی از برترین کتابخانه های استان فارس و کشور را دارد که امید است امسال با پیگیری طرح‌های پایتخت کتاب ایران شاهد جذب حداکثری در حوزه کتاب و کتابخوانی باشیم.

فرماندار آباده اضافه کرد: پایتخت کتاب ایران یک طرح ارزشمند و جامع برای کشف استعدادها و ظرفیت‌های شهرستان است که اگر با رویکرد صحیح انجام گیرد می‌تواند آینده‌ای روشن را برای عموم مردم خصوصاً کودکان و نوجوانان این دیار رقم بزند.

وی به میزبانی آباده در جشنواره منطقه‌ای شعر رضوی اشاره کرد و افزود: برنامه‌های شب شعر رضوی در تالار هنر آباده به نحوی تنظیم و برنامه ریزی شده است که موضوع پایتختی کتاب ایران نیز در آن نقش دارد، بدین صورت که همزمان با برگزاری شب شعر رضوی، آئین رونمایی از آثار مولفین شهرستان و ارائه کتاب توسط حافظان کتاب در این برنامه برگزار می‌شود.

اسداللهی گفت: ۲ طرح دبیرخانه پایتخت کتاب ایران نیز با حضور مسئولین ارشد شهرستان و استان رونمایی خواهد شد.

آباده در ۲۷۵ کیلومتری شمال شیراز و یکی از کاندیداهای انتخاب به عنوان پایتخت کتاب ایران است.

این طرح را نهاد کتابخانه های عمومی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سال برگزار می‌کند و پایتخت کتاب ایران دراسفند ماه هر سال معرفی می‌شود.

۹۸۶۴/‏۱۸۷۶‬