شناسنامه اطلاعاتی شهرستان های گیلان تهیه می شود

رشت - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان از تهیه شناسنامه اطلاعاتی برای هر شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر محمدپور روز دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت در فرمانداری افزود: درراستای تهیه شناسنامه اطلاعاتی هر شهرستان، آزمونه این کار را در آستارا انجام دادیم که بناست برای تمامی شهرستان‌ها این کار را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: ضروریست تا اطلاعات داشته‌ها و داریی هایمان را در هر شهرستان داشته باشیم تا بتوانیم در مواقع اضطراری در حوادث طبیعی و انسان ساز از آن بهره بگیریم؛ تهیه شناسنامه اطلاعاتی برای هر شهرستان گیلان نیز در این راستا انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آئین نامه حفاظت از زیرساخت‌ها را به زودی به تمامی دستگاه‌ها ارائه می‌دهیم، خاطر نشان کرد: هیچ دستگاهی درباره اطلاعات دادن، مجاز نیست که بگویید اطلاعات نمی‌دهم ضمن اینکه ملاحظات محرمانه بودن، با طبقه بندی به معاونت سیاسی فرمانداری ارسال شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه همه اعضای شورای پدافند غیرعامل اظهار داشت: در پدافند غیرعامل بایستی از مردم صیانت کنیم، بنابراین همه ما وظیفه مهمی در این باره داریم که بایستی با جدیدت به وظایف و مسئولیت خود بپردازیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با بیان اهمیت آمادگی در مواقع اضطراری اظهار داشت: دو گانه سوز کردن نانوایی‌ها کمترین کار است اما اهمیت موضوع زمانیست که بحرانی اتفاق می‌افتد یا اینکه اگر اتفاقی برای تصفیه خانه بزرگ رشت بیفتد، آب حدود ۹ شهرستان قطع می‌شود.

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: هیچ پروژه‌ای در کشور آغاز نمی‌شود مگر اینکه پیوست پدافند غیرعامل داشته باشد بنابراین دقت در این باره بایستی مورد توجه قرار گیرد.

محمد پور با اشاره به ضرورت آمادگی همه دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل تصریح کرد: برگزاری رزمایش ها و مانور در برنامه دستگاه ها باشد، رئیسان کمیته ها این برنامه ها را مشخص و بر اساس زمانبندی انجام دهند.

پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات پیشگیرانه دفاعی و غیرنظامی است که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای اصول آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی کشور در شرایط بحرانی جلوگیری کرد.
اصول پدافند غیرعامل در سه حوزه تخصصی سایبری، زیستی و فنی تعریف شده است.

۷۲۸۶ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =