۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبر: 83367200
۰ نفر
صدور ۴ هزار رای جایگزین حبس در گلستان

گرگان - ایرنا - رییس دادگستری کل گلستان با اشاره به صدور بیش از چهار هزار رای بدل از حبس در استان گفت : صدور این احکام در سال قبل از افزایش شمار زندانیان استان جلوگیری کرده است.

هادی هاشمیان روز دوشنبه پس از حضور در زندان گرگان گفت: گلستان از استان‌های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است،
هاشمیان افزود: قضات محاکم کیفری و دادسرا به صورت دوره‌ای از زندان‌ها سرکشی و با مددجویان دیدار می‌کنند و با بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت زندانیان تلاش خواهند کرد.

وی بیان کرد: شهرداری‌ها، اداره منابع طبیعی و اداره کل زندان‌های گلستان از جمله ارگان‌هایی هستند که برای استفاده از ظرفیت احکام جایگزین اعلام آمادگی کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و خدمات عمومی رایگان در شهرداری‌ها از جمله موارد پیشنهادی هستند که قضات برای محکومان فاقد سابقه کیفری که جرایم غیرعمد و سبک مرتکب شده‌اند صادر می‌کنند.
هاشمیان ادامه داد: علاوه بر این آرا، مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد، آزادی مشروط و تعلیق مراقبتی از دیگر نهادهای پیش بینی شده در قانون است که قضات گلستانی امسال برای محکومان صادر کردند.
رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: استفاده از مجازات جایگزین حبس به معنای آسان گرفتن به مجرمان خطرناک نیست و در جرایم خشن و جرایمی که پای جان و ناموس مردم و امنیت جامعه در میان است نگاه قانونگذار و رویکرد قضات، سختگیرانه است.

۷۳۳۳/‏۳۰۹۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =