واحدهای صنعتی از فرصت بخشودگی جرایم دیرکرد استفاده کنند

زنجان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف در راستای عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رونق تولید بر خود وظیفه دانستند تا همراهی لازم در این حوزه را داشته باشند، گفت: واحدهای صنعتی از فرصت بخشنامه بخشودگی جرایم که در این راستا ابلاغ شده، نهایت استفاده را داشته باشند.

ایرج احمدی روز دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: دستورالعمل‌های تشویقی و تخفیفی مانند این بخشنامه هر از چند گاهی ابلاغ می‌شود و این فرصت نیز با تلاش فراوان و درخواست استان‌ها و موافقت مجمع شهرک‌های صنعتی ایران به تصویب رسیده است.

وی افزود: با توجه به افزایش شاخص‌های تورم، احتمال تمدید این دستورالعمل، کم بوده و واحدها از فرصت به دست آمده استفاده کافی را داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه این تخفیف به صورت جدول‌بندی است، خاطرنشان کرد: واحدهای بهره‌بردار، مشمول بیشترین تخفیف بوده و واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری، بهره‌بردار، دارای پایان کار، دارای پیشرفت فیزیکی بالا و یا در مرحله نصب ماشین‌آلات در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان تصریح کرد: واحدهای نیمه‌تمام دیگر نیز در صورتی که متعهد شوند تا مدت معینی، کار خود را به اتمام برسانند از بخشی از این تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه بدهی واحدها مربوط به حق بهره‌برداری از تاسیسات و انشعابات شهرک‌ها و نواحی صنعتی است، ادامه داد: این تخفیف، بسته به شرایط پرداخت اصل بدهی به صورت نقد یا تقسیط، شرایط جداگانه‌ای بر اساس جدول محاسباتی داشته و واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری تا ۸۰ درصد از تخفیف جرایم دیرکرد بهره‌مند می‌شوند.

احمدی گفت: آخرین مهلت بهره‌مندی از مزایای این دستورالعمل که مشوقی برای سرمایه‌گذاری است تا ۱۰ شهریور سال جاری بوده و واحدهای صنعتی برای استفاده از بخشودگی جرایم دیرکرد می‌توانند به امور مالی شرکت شهرک های صنعتی استان مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی با مجموع ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین و یک هزار و ۷۰۰ طرف قرارداد در استان زنجان فعال است.

۹۵۵۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =