برخورد با اخلالگران بازار ارز در دستورکار ویژه دادستانی است

تهران- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب تهران از برخورد ویژه با اخلالگران بازار ارز خبر داد و گفت: پرونده‌های ارزی در سریع‌ترین زمان مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

به گزارش قوه قضائیه علی القاصی مهر روز دوشنبه در دیدار مردمی به مناسبت هفته قوه قضائیه با بیان اینکه برخورد با اخلالگران بازار ارز از مدت‌ها قبل در مجموعه دادستانی شروع شده است، اظهار داشت: امروز این موضوع به طور ویژه در دستورکار دادستانی قرار دارد و پرونده‌ها با سرعت و دقت بیشتری در حال تحقیق است و در سریع‌ترین زمان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اعتقاد ما این است که تخلف و جرم برای همه ممنوع و قبیح است و مسئولیت قانونی به دنبال دارد و ما امیدواریم با مجموعه اقدامات و کارهایی که در دوره مدیریت جدید در قوه قضائیه شروع شده است، شاهد تحول بیشتر در زمینه خدمت رسانی به مردم باشیم.

القاصی مهر با اشاره به برنامه تحولی قوه قضاییه گفت: شاهد اقدامات بسیار خوبی در جهت شروع برنامه‌های تحولی در دستگاه قضائی هستیم که موجی از امید و رضایتمندی در اقشار مختلف جامعه به وجود آمده و امیدواریم با تلاش مضاعفی که همکاران ما انجام خواهند داد این برنامه‌ها و ایده‌های تحولی به منصه ظهور برسد و رضایتمندی مردم حاصل شود.

وی از هفته قوه قضاییه به عنوان فرصتی برای ارائه گزارش عملکردهای دستگاه قضائی در سراسر کشور و تنویر افکار عمومی از مجموعه خدماتی یاد کرد که در دستگاه قضائی به مردم ارائه می‌شود.

دادسراهای رسیدگی کننده به پرونده‌های اقتصادی تجمیع می‌شوند

دادستان تهران از تجمیع دادسراهای رسیدگی کننده به پرونده‌های اقتصادی در دادسرای ویژه امور اقتصادی خبر داد و گفت: هدف از این کار، هماهنگی بیشتر درون دستگاه قضائی و همچنین دستگاه‌های ضابط است تا با کسانی که با سوء استفاده از موقعیت به دست آمده به حقوق ملت دست‌اندازی کرده‌اند، با هماهنگی بیشتری برخورد شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه شب گذشته در گفت و گو با شبکه یک اعلام کرد: مجتمع ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی همین روزها در تهران و دیگر استان‌ها برپا می‌شود.

وی افزود: در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تاکید کردند که هر کدام از قوا مجموعه‌ای را برای مبارزه با فساد تشکیل دهند و من در دستگاه قضائی مطالعه کردم و در این چهار سال که توفیق خدمتگزاری در آستان قدس رضوی را داشتم در خصوص مبارزه با فساد تمرکز کرده بودم.
رئیسی تشکیل مجتمع مبارزه با مفاسد اقتصادی را نخستین اقدام در این زمینه اعلام کرد و گفت: باید همه فرآیندهای قضائی در این موضوع دیده شود. به این ترتیب که دادسرا، دادگاه و تجدیدنظر در آن متمرکز باشد و این تمرکز هم به لحاظ مکانی و هم مدیریتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =