رئیس شورای سیاسی حزب الله: حل مشکل فلسطین با پول توهین بزرگی است

بیروت - ایرنا - "ابراهیم امین السید" رئیس "شورای سیاسی حزب الله" تاکید کرد: نگاه آمریکا به ملت فلسطین به عنوان مردمی فقیر که مشکلشان با پول حل می‌شود، توهین بزرگی به این ملت بزرگوار است.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، السید گفت: ملت فلسطین اکنون وامدار بزرگترین قضیه دنیای معاصر است، اما آمریکا این را ندید و حق موجودیت ملت فلسطین و حقوق سیاسی آن را نادیده گرفت و نگاهش به فلسطینی‌ها به عنوان یک گروه از فقرا است که مشکلشان در نشست منامه در بحرین حل می‌شود.

سخنان وی در حالی است که "گروه کار لبنانی- فلسطینی" دست اندرکار مسائل پناهجویان فلسطینی، امروز (دوشنبه) در لبنان گردهم می آیند تا موضع مشترک خود در قبال "معامله قرن" و طرح موضوع وطن جایگزین را اعلام کنند.

نشست منامه در ارتباط با معامله ننگین آمریکا ۲۵ و ۲۶ ماه جاری میلادی (چهارم و پنجم تیر) در منامه پایتخت بحرین برگزار خواهد شد.

طرح معامله قرن که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده و "جرد کوشنر" داماد او، مجری آن است، مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانهٔ باختری و بیت‌المقدس به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمهٔ دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می‌کند و شهر "ابودیس" به جای بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت فلسطین در نظر گرفته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =