ابلاغ ۵۰ درصد تسهیلات بازسازی سیل به کشاورزی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: تاکنون نیمی از تسهیلات جبران و بازسازی سیل به بخش کشاورزی استان معادل ۱۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ابلاغ شده است.

جواد نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل و بارندگی‌ها ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات و ۲۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض مصوب شده است که تاکنون نیمی از این اعتبار ابلاغ شده است.

وی افزود: سقف تسهیلات برای جبران خسارت زراعت کاران سیل زده به ازای هر هکتار، ۵۰ میلیون ریال است و باغداران هم برای جبران خسارت‌ها به ازای هر هکتار ۵۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کنند.

نظری خاطرنشان کرد: تاکنون ۹ هزار و ۵۴ نفر از کشاورزان برای دریافت تسهیلات متقاضی شده‌اند و ثبت نام یکهزار و ۴۱۱ نفر در سامانه مربوط نهایی شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مشخص شده است و تلاش داریم تا پرداخت این اعتبارات سرعت گیرد.

وی اظهار داشت: در سیل و بارندگی‌های امسال بیش از ۶ هزار واحد مسکونی در شهر و روستاهای استان خسارت دید و تا کنون و در مرحله نخست، یکهزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده به استان ابلاغ شده است که از این تعداد، یکهزار و ۴۰۰ فقره روستایی و مابقی برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی افزود: تا کنون یکهزار و ۳۵۰ فقره وام بازسازی مسکن به بانک‌ها معرفی شده است.

به گفته نظری، سقف تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی به ازای هر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال است و بازسازی هر واحد مسکونی شهری ۵۰۰ میلیون ریال است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: خسارت بارندگی و سیل در مرحله نخست هفت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد شد و خسارت سرمازدگی هم چهار هزار و ۲۰ میلیارد ریال به ثبت رسید و در مجموع بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و استان‌های حادثه خیز کشور به شمار می‌رود.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =