نهاوندیان: مرز میرجاوه جایگاه مهمی در توسعه صادرات ایران دارد

زاهدان- ایرنا- معاون اقتصادی رئیس جمهوری با بیان اینکه در سه ماهه نخست سالجاری شاهد جهش در رقم صادراتی از طریق مرز میرجاوه هستیم گفت: این مرز جایگاه مهمی در توسعه صادرات ایران دارد و باید به بهترین شکل ممکن ظرفیت های آن را بیش از پیش شکوفا کرد.

محمد نهاوندیان روز دوشنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماهه نخست سالجاری شاهد جهش در رقم صادرات کشور از طریق مرز میرجاوه هستیم و این مهم نشان‌دهنده ظرفیت صادراتی بسیار خوب ایران است.

وی ادامه داد: چنانچه در جهت تسهیل و رفع موانع موجود در زمینه صادرات از مرز میرجاوه گام برداشته شود می توان زمینه جهش بیش از پیش این مرز را فراهم کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: در شرایط کنونی اولویت کشور حرکت به سمت جهش در صادرات و کم‌کردن اتکا به درآمدهای نفتی است بنابراین همه امکانات را برای افزایش تولیدات صادراتی کشور بسیج می کنیم.

وی تاکید کرد: برداشتن موانع در مسیر صادرات کمک شایانی به حوزه اشتغال در کشور می کند.
نهاوندیان اظهار داشت: از سوی دیگر همبستگی و هم پیوندی با اقتصاد کشورهای همسایه به بهبود شرایط اقتصادی طرفین و امنیت منطقه نیز کمک خواهد کرد.
وی با ابراز خرسندی از آغاز عملیات ساخت منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه با همکاری بخش خصوصی افزود: با این روند پیش بینی می شود این طرح به سرعت عملیاتی و امکانات قابل توجهی را برای صادرات فراهم کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری بیان کرد: با توجه به اتصال میرجاوه به خط آهن پاکستان امکان قابل توجهی در تجارت ملی با این کشور از طریق میرجاوه فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا معاون اقتصادی رئیس جمهوری به همراه استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی امروز / دوشنبه / از منطقه ویژه اقتصادی، گمرک، پایانه و بازارچه مرزی میرجاوه بازدید کرد.

شرکت در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، نشست هم اندیشی با نخبگان و دانشگاهیان، بازدید از حاشیه شهر زاهدان، حضور در کارگروه بازآفرینی شهری و همچنین سفر به شهرستان‌های کنارک و چابهار از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری و هیات همراه به این استان است.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =