سازمان بازرسی چهار درصد معاملات دولتی را در شرق کشور باطل و یا تجدید کرد

مشهد- ایرنا- رئیس منطقه دوم سازمان بازرسی کل کشور به دو هزار و ۷۱۲ مورد مناقصه و مزایده دولتی طی پارسال در استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و گلستان اشاره و بیان کرد: ۱۱۸ فقره معادل چهار درصد از کل این موارد مناقصه و مزایده دولتی توسط این سازمان ابطال و یا تجدید شده اند.

حجت الاسلام حسن درویشیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش قراردادهایی را سازمان بازرسی کل کشور پارسال در استانهای شرقی بر آنها نظارت داشته ۷۸ هزار میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: اصلاح برخی از این قراردادها ممکن نبود لذا ۱۱۸ فقره از آنها ابطال و یا تجدید شد. همچنین هزار و ۲۱۹ مورد از این قراردادها با ابلاغ تذکر مورد اصلاح واقع شدند.

وی افزود: ۳۶۲ مورد بازرسی شامل ۱۶۹ بازرسی برنامه ای، ۱۹۲ بازرسی موردی و یک مورد بازرسی فوق العاده از شرکتها، دستگاههای دولتی، شهرداریها و نهادهایی که بر اساس قانون مورد نظارت سازمان بازرسی کل کشور د هستند ظرف یک سال اخیر در استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و گلستان انجام شده است.

رئیس منطقه دوم سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: بر اساس بازرسیهای صورت گرفته در سطح این استانها ۲۶۱ نفر از مسئولان و کارکنان دستگاههای اجرایی بخاطر موضوعات کیفری به دستگاه قضایی و ۵۷۲ نفر نیز به سایر مراجع رسیدگی کننده تخلفات معرفی شده اند.

بازرس کل خراسان رضوی همچنین سهم این استان را از مجموع نظارت بر قراردادهای دولتی سازمان بازرسی کل کشور هزار و ۷۵۱ مزایده و مناقصه دولتی عنوان و بیان کرد: ۵۷ مورد قراردادها ابطال یا تجدید و همچنین با تذکر این سازمان ۶۲۱ مورد آنها اصلاح شده اند. ارزش این مناقصات افزون بر ۴۹ هزار میلیارد ریال است.

طی سال ۱۳۹۶ نیز ۶۴۰ مورد بازرسی شامل ۱۷۰ بازرسی برنامه ای، ۴۷۱ بازرسی موردی به واسطه شکایات واصله و دو مورد بازرسی فوق العاده از شرکتها، دستگاههای دولتی، شهرداریها و نهادهایی که بر اساس قانون مورد نظارت سازمان بازرسی کل کشور هستند در استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و گلستان صورت گرفته بود.

۳۲۲۱/‌۱۸۵۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =