۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۶
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83367062
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ پایگاه اوقات فراغت دانش آموزان در ابرکوه ایجاد شد

یزد - ایرنا - معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش ابرکوه گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان ۲۵ پایگاه تابستانی تشکیل شده است.

محمدعلی شکیبا روز دوشنبه در حاشیه آغاز برگزاری کلاس های تابستانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این مراکز شامل دارالقران، مجتمع ورزشی شهدای دانش آموز، خانه ریاضیات، کانون‌های فرهنگی تربیتی و پژوهش سرای دانش آموزی و مدرسه بعثت است.

وی با بیان اینکه هزار و ۶۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی جذب مراکز اوقات فراغت تابستانی می شوند، اظهار کرد: در این مراکز فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی تربیتی و ورزشی، تفریحی و مهارتی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در این کلاس ها آموزش قرآن، احکام، ورزش، رایانه، خط نقاشی، خیاطی، فوتبال، شنا، نجوم، تقویتی ریاضی و زبان خارجی، خوشنویسی و روباتیک برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش ابرکوه خاطرنشان کرد: علاوه بر راه اندازی این مراکز، طرح هجرت در ۲ مدرسه برای زیباسازی و فعالیت‌های عمرانی با مشارکت بسیج دانش آموزی آغاز شده است.

شکیبا تصریح کرد: در طرح اوقات فراغت تابستانی که ۲ ماه به طول می‌انجامد، دانش آموزان برتر فرهنگی به اردوهای زیارتی، فرهنگی و تفریحی مشهد و طرح علوی اعزام می‌شوند.

در سال تحصیلی ۹۸- ۹۷، ۹ هزار و ۸۰۰ نفر دانش‌آموز در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در ۱۰۷ مدرسه مشغول تحصیل هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬ ۲۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =