۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۱
کد خبرنگار: 1173
کد خبر: 83367015
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد با سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۹۷ کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و خاک حاصل از این باد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را از حالت عادی خارج کرد.

محسن حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت و در اطلاعیه جوی شماره ۱۲ اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به آن هشدار داده شده بود از عصر دیروز وزش باد در نواحی شمالی استان شدت گرفت و سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا شد.

وی افزود: از عصر دیروز تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۷ متر بر ثانیه معادل ۹۷ کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار حاصل غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۴۴۳ میکروگرم بر متر مکعب معادل سه برابر حد مجاز رساند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد شدید تمام پنج شهرستان شمال استان را فرا گرفت به طوریکه علاوه بر زابل، وزش باد در زهک نیز موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی به ۲۰۰۰ متر شد.

وی ادامه داد: دیروز در زاهدان نیز وزش باد شدید سبب کاهش دید افقی به سه هزار متر شد و کیفیت هوای این شهر را به شدت کاهش داد.

حیدری گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود وزش بادهای ۱۲۰ روزه همچنان در شمال استان ادامه داشته باشد البته پیش بینی می شود سرعت وزش باد تا چهارشنبه از شدت بیشتری برخوردار باشد.

وی افزود: در این مدت سرعت وزش باد بین ۷۰ تا ۹۵ و گاهی بیش از ۹۵ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود که در مناطق مستعد موجب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی علاوه بر افزایش غبار، وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر نسبت به شمال استان انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: همچنین احتمال اختلال تردد در جاده‌های مناطق شمال و غرب سیستان و بلوچستان بویژه زاهدان - زابل، زاهدان- بم و ایرانشهر - بم وجود دارد.

۹۹۰۸**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =