بلیطی برای  زیستن در ساحت فرهنگ

ایلام - ایرنا- تابستان فصل رونق برنامه های فرهنگی و هنری از هر نوع آن است از کلیشه ای تا نو و بدیع ، هر چه هست سرنوشت بسیاری از هویت ها و زیستن های فرهنگی و هنری در همین روزها و در جریان همین برنامه ها آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، برنامه‌های گذران اوقات فراغت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با توجه به ماهیت کاملاً فرهنگی و هنری همواره مورد علاقه و در مرکز توجه نسل جوان بوده‌اند، به نحوی که کلاس‌های کانون نقطه آغاز فعالیت و یا دستکم دغدغه‌های فرهنگی و هنری بسیاری از بزرگسالان کنونی بوده است، برنامه‌های کانون در کنار کلاس‌های گذران اوقات فراعت دیگر واحدهای اداری طی روزهای گذشته در مناطق مختلف استان ایلام آغاز شدند.

کلاس‌های تابستانی کانون از اول تیرماه با هدف پربار کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ایلامی به صورت رسمی آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه دارند و پس از آن نیز همچنان کلاس‌های عادی کانون برگزار خواهند بود.

بیست و دو مرکز فرهنگی هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در سراسر استان به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری و علمی را به صورت ثابت و سیار ارائه می‌دهند.

در کنار کارگاه‌های معمول و مستمر سالانه، تابستان امسال کانون بیش از ۵۰ کارگاه تخصصی و دوره‌ای و مهارت‌های زندگی را نیز به عنوان فوق برنامه در ساعاتی خارج از ساعت عادی مراکز راه اندازی کرده که بچه‌های عزیز در این کارگاه‌ها به صورت تخصصی رشته مورد علاقه خود را پیگیری می‌کنند و پس از پایان دوره گواهینامه معتبر کشوری دریافت می‌کنند.

در این بین کانون زبان ایلام نیز با ثبت نام ترم تابستانی زبان آموزان کودک و نوجوان به عنوان مرکز وابسته به کانون به آموزش زبان با مدارک معتبر بین المللی می‌پردازد.

فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری ایلام

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از تشویق مراکز برتر و موفق در برگزاری کیفی و پر ثمر کارگاه‌های دوره‌ای و تخصصی و مهارت‌های زندگی کانون خبر داد.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی در نشست توجیهی مسئولان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، گفت: کیفیت و موفقیت در کارها به جدیت و پیگیری و اشتیاق ما بستگی دارد و زمانی که به پر ثمر بودن کارهایی که برای کودکان و نوجوانان انجام می‌دهیم، ایمان داشته باشیم بدون شک موفق خواهیم شد.

وی افزود: هر مسئول مرکز در شهرستان نماینده کانون به شمار می‌آید و لازم است به صورت جدی و پیگیر کارها باشد و تعامل و ارتباط با سایر ارگان‌ها را در برنامه‌های خود قرار دهد و برنامه ریزی فعالیت‌ها را به سمتی ببرد که پایداری اعضا و جذب کودکان و نوجوانان به کانون در آن به عنوان یک امر مهم دیده شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام ادامه داد: مراکزی که در کیفیت بهتر و شایسته‌ی کارگاه‌های تخصصی و دوره‌ای و تابستانی نقش مؤثری داشته باشند، تشویق می‌شوند.

خبر برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های کانون برای بسیاری از بزرگسالان تداعی بخش خاطرات ارجمند دیرین هستند خاطراتی که پاسداشت آنها کمک به رونق امروز آنها است.

۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =