خط ۳ مترو؛ باز تاخیر، باز ازدحام و گلایه های ناتمام

تهران- ایرنا- صبح امروز (دوشنبه) مسافران خط ۳ مترو تهران باز شاهد تاخیر قطار، ازدحام و گلایه هایی بودند که دیگر شاید برای کارکنان ایستگاه های این خط هم عادی شده باشد.

گلایه‌هایی که اما برای شهروندان عادی نمی‌شود؛ آن هم در هوای گرم تابستان، وقتی استفاده از خطوط مترو را بر می‌گزینند تا کمکی هم به کاهش آلودگی هوا و ترافیک کرده باشند اما طوری اذیت و معطل می‌شوند که بعضی‌هایشان شاید دیگر اصلاً از ایستگاه‌های مترو استفاده نکنند.

گزارش صبح امروز خبرنگار ایرنا از ایستگاه تئاترشهر حاکیست که ازدحام مسافران منتظر برای سوار شدن به واگن در داخل این ایستگاه آنقدر زیاد بود که صف مسافران به پله های برقی کشیده شده بود و این پله ها را خاموش کرده بودند.

خبرنگار ایرنا حدود ساعت ۷:۱۵ وارد ایستگاه تئاترشهر و با انبوه جمعیت مواجه شد اما بعد از عبور سه رام قطار حدود ساعت ۸:۰۵ توانست به سختی سوار قطار شود.

در میان جمعیت و گرمای هوا که تنفس را سخت کرده بود، خبرنگار ایرنا مشاهده کرد که دستکم ۲ پیرزن و ۲ کودک بین انبوه حاضران نیاز به کمک داشتند و شهروندان کمک کردند، آنان را به گوشه‌ای رساندند تا بتوانند نفس بکشند.

خط ۳ مترو تهران مسافران را از آزادگان در جنوب پایتخت به سمت شمال شرق تهران در ایستگاه قائم می‌رساند و از خطوط پرمسافر به شمار می‌رود اما سرفاصله حرکت قطارهای آن بیشتر از سایر خطوط است؛ مسئولان مدیریت شهری کمبود اعتبار برای تامین تجهیزات و تهیه قطار را از جمله دلایل این مشکل اعلام می‌کنند.

خط ۳ مترو با ۲۴ ایستگاه در ۳۷ کیلومتر در ایستگاه مترو شهید بهشتی با خط یک، در ایستگاه تئاترشهر با خط ۴ و در ایستگاه مهدیه با خط ۷ تقاطع دارد.

پاسخ مترو به تاخیرها

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه دلایل تاخیر در رسیدن قطارها به ایستگاه‌ها در خط ۳ را اینچنین توضیح می‌دهد: به دلیل شلوغی در برخی ایستگاه‌ها و تأخیر در حرکت، قطار دیرتر به ایستگاه بعدی می‌رسد.

محسن محمدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در ساعات پیک (اوج) به ویژه از ساعت ۷ تا ۸ صبح و ۱۶ تا ۱۸ با ازدحام جمعیت در ایستگاه‌های خط ۳ مواجه هستیم.

وی افزود: به دلیل شلوغی ایستگاه‌ها و تکمیل شدن رام‌های قطار امروز راهبر قطار دستور عدم توقف در ایستگاه شهرک شریعتی را می‌دهد اما در سایر ایستگاه‌ها قطار توقف داشته است.

مدیر ارتباطات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: در زمان شلوغی اعزام قطارهای خط ۳ هر ۷ دقیقه و در زمان‌های عادی هر ۱۰ دقیقه انجام می‌شود که تا زمان تکمیل پایانه نمی‌توانیم سرفاصله قطارها را در این خط کاهش دهیم.

خرابی آسانسورها را بررسی می‌کنیم

وی همچنین درباره خرابی برخی آسانسورها در خطوط مترو تهران به ویژه ایستگاه مترو تئاترشهر گفت: خرابی آسانسورها در مواقعی توسط مسافران و در برخی مواقع نیز به دلیل نقص فنی رخ می‌دهد که با تأکید مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اگر نقص فنی جدی نباشد در کمترین زمان ممکن رفع نقص می شود.

محمدیان خاطرنشان کرد: سرویس دهی آسانسورهای خطوط مترو طبق برنامه در حال انجام است و با توجه به اینکه بیش از ۱۰۰ ایستگاه مترو به آسانسور مجهز است تلاش داریم تمامی آسانسورها را فعال نگه داریم که البته در برخی مواقع خرابی آسانسورها غیر قابل پیش بینی است.

تهرام/۷۲۴۳/‌‬ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

  • رستاخیز خط 3

    رستاخیز خط 3

    تهران- ایرنا- «آقایان صبح ها بیایند و این قیامت را تماشا كنند، ببینند كه یا جا نیست سوار قطار…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =