۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83366944
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ هزار و ۵۰۰ نوآموز ایلامی سنجش سلامت می شوند

ایلام - ایرنا - رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان این استان از هفته گذشته گفت: در اجرای این طرح سلامت ۹ هزار و ۵۰۰ نوآموز سنجیده خواهد شد.

سید محمد موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح به مدت یک ماه (۲۵ تیرماه) در ۱۶ پایگاه سنجش استان اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: نوآموزان دختر و پسر در زمینه‌های بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی، مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی در این پایگاه‌های عمومی و یک پایگاه تخصصی در تمامی شهرستان‌های استان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام تاکید کرد: این طرح با بکارگیری بیش از ۱۰۰ نفر شامل آزماینده بینایی، آزماینده شنوایی، تحصیلی و مسئول پایگاه و منشی مراقب بهداشت و پزشک اجرا می‌شود.
موسوی با بیان اینکه پارسال در اجرای این طرح همین تعداد نوآموز زیر پوشش سنجش قرار گرفتند، افزود: از این تعداد ۵۰ نوآموز برای ثبت نام به مدارس استثنایی ارجاع و سلامت مابقی آنها مورد تأیید قرار گرفت و راهی مدارس عادی شدند.
وی یادآور شد: اجرای این طرح در شناخت سلامت روانی و جسمی دانش آموزان و پیشرفت تحصیلی آنان در آینده می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.
وی هدف از اجرای این طرح را کمک به بهبود کیفی سطح آموزش و یادگیری نو آموزان و همچنین سلامت روانی و جسمانی آنان به منظور استفاده در برنامه ریزی آموزشی و بهداشتی متناسب با استعداد کودکان برشمرد.
به گفته موسوی، از مجموع بیش از ۶۰۰ دانش آموز استثنایی در استان که در ۲۲ آموزشگاه به تحصیل اشتغال دارند تعدادی در قالب طرح فراگیر بعنوان دانش آموز تلفیقی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.
۹۰ هزار دانش آموز استان ایلام سال تحصیلی گذشته در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال داشتند.
بیش از ۱۲ هزار معلول تاکنون در استان ایلام شناسایی شده‌اند.
۷۱۷۱/‏۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =