مدیر مرکز رسانه لبنان: ایران پرچم فلسطین را بالا نگه داشته است

بیروت- ایرنا- "رفیق نصرالله" مدیر "مرکز بین المللی رسانه و مطالعات لبنان" با تاکید بر اینکه "نشست منامه" در بحرین در ارتباط با "معامله قرن" ناکام خواهد ماند، گفت: ایران پرچم فلسطین را بالا نگه داشته و برای آن هزینه داده است.

نصرالله روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نشست اقتصادی منامه در بحرین مانند تمام طرح‌هایی که قبلاً با هدف حذف قضیه فلسطین طراحی شده بود، ناکام خواهد ماند.

وی تاکید کرد: بدون شک ایران اکنون بازیگر اصلی منطقه است و این کشور پرچم فلسطین را بالا برده و برای این مساله هزینه داده است و اکنون در خط اول مقاومت قرار دارد و برای رویارویی با آمریکا و چگونگی مبارزه با اسرائیل و محافظت از ارزش‌ها و مبانی خود تلاش کرده است.

نصرالله یادآور شد: ایران در روزهای اخیر آمریکا را متحیر کرد و کاری کرد که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری این کشور از تصمیماتش پشیمان شود؛ این برگرفته از موضع گیری های مقتدرانه ایران است که نقشه سیاسی منطقه را تغییر خواهد داد.

وی گفت: متأسفانه در کشورهای عربی، نومحافظه کارانی وجود دارد که علیه مساله فلسطین توطئه می‌کنند، با این حال نشست منامه تا زمانی که فلسطین و بعضی عرب‌های ملی گرا در آن مشارکت نکنند، با شکست مواجه خواهد شد.

مدیر مرکز بین المللی رسانه و مطالعات لبنان اضافه کرد: ناکام ماندن نشست منامه در بحرین انگیزه بیشتری برای تلاش و شکست دادن معامله قرن فراهم خواهد کرد.

نصرالله تصریح کرد: ملت‌های ما می‌دانند چگونه مبارزه کنند و امید ما به ملت فلسطین و مقاومت و انتفاضه فلسطین است.

وی با ابراز تأسف از اینکه برخی کشورهای عربی در صف آمریکا قرار گرفته اند، ادامه داد: هرچند وضعیت برخی کشورهای عربی نابسامان است و به آمریکا تکیه کرده و علیه امت اسلام توطئه می‌کنند، اما دل خوش بودن به آمریکا به نتیجه نخواهد رسید و تا زمانی که ملت فلسطین و ملی گرایان عرب مخالفت خود را با معامله قرن اعلام کرده اند، هر گونه تلاشی برای اجرایی کردن آن بی نتیجه خواهد بود.

مدیر مرکز بین المللی رسانه و مطالعات لبنان ادامه داد: ایمان دارم ملت فلسطین پیروز خواهد شد و ما به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.

وی در مورد مشارکت مصر و برخی دیگر از کشورهای عربی در نشست بحرین گفت: مصر و کشورهای عربی روزی به سمت فلسطین باز خواهند گشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =