امسال ۸۲ کیلومتر بزرگراه در  چهارمحال و بختیاری احداث می شود

شهرکرد- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از احداث ۸۲ کیلومتر بزرگراه در محورهای شریانی و پرتردد این استان در سال جاری خبر داد.

داریوش حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، از وجود ۲۶۶ کیلومتر بزرگراه در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد و اظهار داشت: هم اینک ۸۲ کیلومتر بزرگراه در ۱۰ نقطه استان با ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
به گفته وی، محورهای ارتباطی بروجن به شهرکرد با ۱۳ کیلومتر طول و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بروجن به لردگان با ۱۵ کیلومتر طول و ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی و محور سفید دشت از جمله این محورهاست.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: محور ارتباطی کمربندی و ورودی سامان به طول ۹ کیلومتر از دیگر پروژه‌های مهم استان است که اوایل سال جاری احداث، تکمیل و بهره برداری شد.
وی گفت: در شهرستان فارسان برای محور ارتباطی باباحیدر با ۳ کیلومتر طول و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی و جاده پردنجانجونقان با ۳.۵ کیلومتر طول و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی بزرگراه نیز در دست اقدام است.
حسینی تاکید کرد: بزرگراه شهرکرد به شلمزار به طول ۱۳ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در شهرستان کیار در دستور کار قرار دارد که در مجموع برای بزرگراه‌های در دست اقدام افزون بر ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که در صورت تأمین اعتبار، این محورها تکمیل خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری همچنین تصریح کرد: احداث ۷۰ کیلومتر راه اصلی در شهرستان‌های شهرکرد، اردل، سامان، فارسان و کیار در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
حسینی تصریح کرد: این طرح‌ها به طور میانگین از پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی برخوردار است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بلحاظ موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در محور ارتباطی ترانزیتی استان‌های مرکزی به بنادر جنوب و جنوب غرب کشور به عنوان یکی از مهمترین شاهراه‌های اقتصادی کشور با ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی مطرح است.

۶۱۹۹/‏۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =