فراخوان گروههای مقاومت فلسطین علیه نشست ضد فلسطینی منامه

بیروت- ایرنا- گروههای مقاومت فلسطین در غزه، ملت فلسطین را به گسترده ترین مشارکت ممکن در فعالیت های مربوط به محکومیت نشست بحرین فراخواندند.

پایگاه خبری العهد در این باره اعلام کرد: گروههای مقاومت در غزه از مردم فلسطین خواستند تا امروز و فردا با برگزاری تظاهرات گسترده و اعتصاب فراگیر، اعتراض و مخالفت خود را با نشست بحرین اعلام کنند.

گروه های مقاومت فلسطین در غزه همچنین وحدت و یکپارچگی مواضع در قبال نشست بحرین را خواستار شدند و ابراز امیدواری کردند که این مواضع تاثیر مثبتی بر پرونده آشتی بین گروههای مختلف فلسطینی داشته باشد.

نشست بحرین در ارتباط با معامله ننگین آمریکا ۲۵ و ۲۶ ماه جاری میلادی (چهارم و پنجم تیر) در منامه پایتخت بحرین برگزار خواهد شد.

طرح معامله قرن که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده و "جرد کوشنر" داماد او، مجری آن می باشد، مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانهٔ باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمهٔ دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می‌کند و شهر "ابودیس" به جای بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت فلسطین در نظر گرفته خواهد شد.

همچنین این طرح شامل چشم پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =