تسهیلات بانکی برای بخش کشاورزی با سود کمتری پرداخت شود

تبریز-ایرنا- نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، بخش کشاورزی را مستعد درون زایی و خوداتکایی دانست و گفت: تسهیلات بانکی برای توسعه بخش کشاورزی باید با سود کمتری پرداخت شود.

بیت الله عبدالهی، یکشنبه شب در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه اهر گفت: سودهای بالای تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی، باعث شده است که کشاورزان رغبتی برای دریافت تسهیلات نداشته باشند و اگر وامی هم می‌گیرند به فکر بازپرداخت آن به جای توسعه بخش کشاورزی هستند.

وی، افزود: اگر بخواهیم محصولات کشاورزی از لحاظ کمی و کیفی در سطح قابل قبولی تولید شود، لازم است شیوه کشاورزی سنتی به سوی کشاورزی مدرن و به روز سوق داده شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، همچنین برای ترغیب کشاورزان به بیمه کردن محصولات کشاورزی، پرداخت به موقع غرامت از سوی دولت به کشاورزان خسارت دیده در اثر بلایای طبیعی را خواستار شد.

فرماندار اهر نیز گفت: برای مدیریت در مصرف آب در بخش کشاورزی، تجهیز زمین‌های کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری از اولویت‌های مهم در شهرستان اهر است.

زاهد محمودی، گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای در شهرستان اهر برای کاهش مصرف آب همراه با تولید محصولات با کیفیت و اشتغال زایی ضروری است.

وی، گفت: ۹۰ درصد تسهیلاتی که در شهرستان اهر برای اشتغال پرداخت شده است، مربوط به بخش کشاورزی می‌باشد که این نشان از ظرفیت بالای این بخش دارد.

به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از کشاورزان، دامداران، بهره برداران و کارشناسان نمونه که در تولید محصولات کشاورزی و دامی در شهرستان اهر نقش دارند تجلیل شد.

/ ۳۰۷۱/‌۷۲۲۵/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =