۱۰ لاله گمنام دامان خراسان شمالی را عطرآگین می کنند

بجنورد - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: همزمان با سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) در هشتم تیرماه، پیکر پاک ۱۰ شهید گمنام وارد این استان شده و پس از تشییع در پنج نقطه این خطه خاکسپاری می شود.

سرهنگ پاسدار احیامحمد امیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده که در سالروز شهادت امام صادق (ع) در کشور تشییع می‌شوند، ۱۲ شهید شناسایی شده اند و مابقی شهدا گمنام هستند.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای انتقال پیکر مطهر ۱۰ شهید گمنام به این استان، افزود: در هر یک از مکان‌های دانشگاه بجنورد، بوستان شهر شوقان جاجرم، بوستان دوبرار در مجاورت مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، دهکده مقاومت بسیج شهرستان بجنورد و بوستان شهر تیتکانلو از توابع شهرستان فاروج، پیکر پاک ۲ تن از این شهدا دفن می‌شود.
سرهنگ امیری اظهار داشت: پیکر پاک شهدای گمنام در روز شنبه از محور شرقی استان از مشهد و از طریق فاروج وارد استان می‌شود که در شهر فاروج مراسم استقبال با شهدا برگزار می‌شود و همچنین در شهر شیروان نیز مراسمی برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برپا می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر یکشنبه پیکر پاک این شهدا در میدان آزادگان بجنورد تا مسجد انقلاب مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند و یکشنبه شب نیز آیین وداع با شهدا در مسجد انقلاب بجنورد برگزار می‌شود.

سرهنگ امیری اظهار داشت: روز پس از آن پیکر پاک شهدا به مکان‌های در نظر گرفته شده منتقل و به خاک سپرده می‌شود.
تاکنون ۶۲ شهید گمنام در ۳۰ نقطه استان خراسان شمالی به خاک سپرده شده‌اند که با احتساب این ۱۰ شهید، شمار پیکرهای شهیدان گمنام مدفون در این استان به ۷۲ شهید خواهد رسید.
این استان ۲ هزار و ۷۷۵ شهید، ۶ هزار جانباز دارد و ۳۵ هزار رزمنده در جبهه‌ها داشته است.

۳۰۰۷/‏۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =